تفاهمنامه همکاری درباره حمل ونقل دام وطیور میان سازمان دامپزشکی و راهداری امضا شد
1387/02/03

تفاهم نامه همكاري ميان سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و دامپزشكي با هدف جلوگيري از گسترش و انتقال بيماري و ساماندهي حمل و نقل دام و طيور و نظارت بهداشتي بر حمل و نقل و توزيع فرآورده هاي دامي امضا شد.

به گزارش خبرنگار ما، اين تفاهم نامه را شهرام آدم نژاد مديركل دفتر حمل و نقل كالا و مسافر سازمان راهداري و محمد سبحاني، مدير كل دفتر قرنطينه و امور بين الملل سازمان دامپزشكي كشور امضا كردند.

سبحاني در مراسم امضاي اين تفاهم نامه گفت: بيماري هاي دامي و بيماري هاي مشترك بين انسان و حيوان امروزه به بيش از هزار و 800 بيماري مي رسد كه بهترين راه براي پيشگيري از اين بيماري ها جلوگيري از نقل و انتقال دام و طيور زنده و اقدامات قرنطينه اي و كنترلي است كه سازمان بهداشت جهاني و سازمانهاي بين المللي نيز بر آن تاكيد دارند.

آدم نژاد نيز در اين مراسم گفت: بر اساس اين تفاهم نامه هرگونه نقل و انتقال دام نيازمند اجازه سازمان دامپزشكي است.

وي افزود: در نظر داريم از نيمه دوم سال شركت هاي تخصصي براي حمل دام و فرآورده هاي دامي تاسيس كنيم، همچنين برنامه هايي براي آموزش رانندگان در اين بخش در نظر گرفته شده است كه در آينده نزديك آغاز خواهد شد.

براساس اين تفاهم نامه مقرر شد سازمان هاي حمل و نقل و پايانه هاي استان ها، شركت هاي حمل و نقل را مكلف كنند قبل از صدور بارنامه براي حمل و نقل دام و طيور، درخصوص مطالبه مجوز بهداشتي حمل و نقل دامپزشكي اقدام و از صدور بارنامه براي محموله هاي فاقد مجوز دامپزشكي خودداري كنند.

همچنين حمل و نقل مرغ و خروس زنده و ساير پرندگان اهلي و وحشي همراه مسافر و بوسيله اتوبوس هاي مسافربري شهري ممنوع است.

از ديگر مواد اين تفاهم نامه اين است كه دفتر حمل و نقل كالا و مسافر بايد از طريق كانون ها و انجمن هاي صنفي موسسات و شركت هاي حمل و نقل به دارندگان خودروهاي حمل دام و طيور اعلام كند تا براي اخذ مجوز اشتغال به فعاليت حمل دام و طيور و اخذ كدهاي شناسايي مربوطه به ادارات كل دامپزشكي استان ها و شبكه هاي دامپزشكي تابعه در شهرستان ها مراجعه كنند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal