تولید 70 میلیون تن گیاهان علوفه ای تا پایان سال 1393 در کشور
1387/10/25

مدير دفتر جايگاه دام و طيور وزارت جهاد كشاورزي گفت: توليدات ذرت و گياهان علوفه اي تا پايان سال 1393 بايد به 70 ميليون تن برسد.

به گزارش خبرنگار مهر در كرج، علي شباني در همايش برنامه ريزي و تحقيقات ذرت و گياهان علوفه اي اظهار داشت: جمعيت رو به افزايش در كشور و افزايش سرانه مصرف پروتئين طبق برنامه پنج ساله پنجم باعث افزايش توليد محصولات دامي و لبني خواهد شد.

وي افزود: به منظور افزايش محصولات دامي مطابق با نياز مصرفي كشور بايد خوراك دام را نيز به اندازه كافي تامين كرد تا در توسعه صنعت دامپروري با مشكل مواجه نشد.

اين مسئول خاطرنشان كرد: در حال حاضر 66 ميليون تن خوراك علوفه اي در كشور توليد مي شود كه هفت ميليون تن از اين محصولات به خوراك طيور اختصاص دارد در حالي كه تا پايان سال 93 توليد سالانه گياهان علوفه اي كشور بايد به 70 ميليون تن برسد.

شباني يادآور شد: قيمت جهاني گياهان علوفه اي از سال 82 تا امسال به شدت افزايش داشته است و با توجه به مباحث فعلي اقتصاد جهاني اين افزايش قيمت ها همچنان ادامه خواهد يافت بنابراين بايد فكر واردات علوفه را از سر بيرون كرده و تنها به توليد انبوه در داخل كشور انديشيد.وي ادامه داد: همچنين كشاورزان و مسئولان مربوطه بايد به كيفيت محصولات زراعي نيز توجه كنند تا نياز پروتئيني دام ها نيز برطرف شود تا در زمينه محصولات دامي نيز به سمت كيفي شدن حركت كرد.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal