60ميليون قطعه ماهي زينتي در كشور توليد مي شود
1387/08/07

رئيس شيلات ايران گفت: تا پايان سال جاري بر اساس برنامه پيش بيني شده توليد ماهيان زينتي در كشور به 60 ميليون قطعه مي رسد.

به گزارش خبر گزاري مهر در اراك  مهندس وحيد زارع شامگاه گذشته در مراسم افتتاحيه جشنواره و نمايشگاه ماهيان زينتي در شهرستان محلات افزود: بر اساس برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي ايران پيش بيني شده است 46 ميليون قطعه ماهيان زينتي در كشور توليد شود كه اين ميزان در سال جاري با توجه به وجود پتانسيلهاي موجود در كشور به 60 ميليون قطعه نيز مي رسد.

وي افزود: در سال گذشته نيز پيش بيني توليد ماهيان زينتي در كشور 40 ميليون قطعه بچه ماهي بود كه اين ميزان به 54 ميليون قطعه رسيد.وي با اشاره به اينكه به ازاي توليد هر 30 هزار قطعه ماهيان زينتي يك شغل مستقيم و 15 شغل غيرمستقيم به وجود مي آيد اظهار داشت: اين توليدات در سال گذشته يك هزار و 800 شغل ايجاد كرده است.مهندس زارع در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به توليد انواع آبزيان در كشور ادامه داد: امسال 692 هزار تن انواع آبزيان در كشور توليد مي شود.

وي با اشاره به مصرف ماهي در كشور گفت: با اقدامات انجام شده در زمينه صيد و صيادي و آبزي پروري سرانه مصرف ماهي از 5/2 گرم پروتئين براي هر نفر ايراني در سال 84 به 5/4 گرم در سال 88 افزايش مي يابد.

اين مسئول يادآور شد: استان مركزي به خصوص شهرستان محلات داراي پتانسيلهاي قوي در زمينه صيد و ماهيان زينتي است به نحوي كه پيش بيني توليد ماهيان زينتي در استان مركزي در سال دو ميليون و 600 قطعه ماهي بود كه سال گذشته اين ميزان به 5/6 ميليون قطعه ماهي رسيد و اين رقم در يال جاري به هشت ميليون قطعه مي رسد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal