طرح اصلاح و بازنگري قانون حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري در مجلس مطرح است
1386/05/31

به گزارش خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهندس حسين صفايي افزود: اين تصميم توسط وزارت جهاد كشاورزي اتخاذ و تشكيلات ستاد سازمان و تشكيلات اداره كل استان‌ها و شهرستانها نهايي شده و اين پرونده براي چند سال در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور بسته شد.

وي با بيان اينكه پرونده اصلاح و بازنگري در قانون حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور به عنوان يك قدم بزرگ در وزارت جهاد كشاورزي جمع شد، بر اهميت و حساس بودن اين قانون تاكيد كرد و گفت: اين قانون به صورت طرح در مجلس مطرح شده و در وزارتخانه نيز كميسيون طرح‌ها و لوايح نزديك به 18 تا 19 جلسه مبسوط كارشناسي با حضور جامع كارشناسان و مديران بخشي در اين زمينه داشته و يك نياز مهم براي سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور در آينده تامين شده است.

معاون وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: با جمع شدن دو بحث مهم تشكيلات و قانون حفاظت بايد روي مشكلات بر زمين مانده تمركز كنيم.

وي با اشاره به اينكه اصلاح فرآيندهاي كاري مساله بسيار تعيين كننده‌اي است افزود: متاسفانه دستگاه‌ها به اين امر كمتر توجه كرده و روش‌ها و فرآيندهاي انجام كار را در درون سازمان احصا و آسيب شناسي و مهندسي مجدد مي‌كنند. در وزارت جهاد كشاورزي به دليل سطح گسترده تماس با مردم حدود 470 فرآيند اصلي كار را شناسايي كرديم كه بخشي از آن در اين سازمان قرار دارد و بايد يك تمركز جدي براي اصلاح آنها صورت گيرد.

صفايي ادامه داد: در حوزه برنامه‌ريزي در مقاطع مختلف مديران سازمان به نسبت نوآوري كه در طرح‌ها داشتند توانستند امواجي را ايجاد كنند و توجه برنامه‌ريزان و مديران ارشد نظام را روي آن طرح‌ها تمركز داده و يك خدمتي براي كشور در اين حوزه انجام بدهند.

وي افزود: حتما بايد در حوزه برنامه‌ريزي تمركز پيدا كنيم تا سازمان و ماموريتهاي آن گرفتار انفعال نشود چه سازماني به روز و سرزنده و شاداب داشته باشيم.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal