احمدی نژاد: وزیر کشاورزی بسیار موفق بوده است
1385/07/30

تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۷/۳۰

 

داخلي. سياسي. مجلس. استيضاح. رييس جمهوري

"محمود احمدي نژاد" رييس جمهوري اسلامي ايران "محمد رضا اسكندي" وزير جهاد كشاورزي را يك وزير بسيار موفق خواند و گفت: كارهايي كه دربخش كشاورزي اتفاق افتاده افتخار كل مجموعه كشور است .

 

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، رييس جمهوري كه روز يكشنبه در جلسه استيضاح وزير جهاد و كشاورزي در دفاع از اسكندري سخن مي‌گفت، با تاكيد بر اينكه استيضاح حق مجلس است، تصريح كرد: ازشنيدن سخنان و نقدهاي نمايندگان به اين نتيجه رسيدم كه استيضاح‌كنندگان واقعا بدنبال اصلاح هستند.

 

احمدي نژاد، استيضاح را نقطه اوج يكي از مهمترين مسووليتهاي مجلس شوراي اسلامي كه همان نظارت بر روند اجرايي كشور است، عنوان كرد و افزود:

خدا را شكر مي‌كنم كه مجلس آگاه هشيار و دلسوز است.

 

رييس جمهوري باتاكيد براينكه استيضاح حق مسلم مجلس است،خاطرنشان كرد:

ماازنظارت دقيق، مصمم و مستمر مجلس بر دستگاههاي اجرايي استقبال مي‌كنيم.

 

احمدي نژاد،نظارت مجلس را مكمل و يار دولت دانست و گفت: اگر در جايي خداي نكرده انحراف و مشكلي باشد چشم تيز بين مجلس بايد آن را ببيند و دولت و مجلس مي‌توانيم با كمك هم آن را اصلاح كنيم.

 

رييس جمهوري با ذكر اين نكته كه آنچه از سخنان نمايندگان فهميدم جز دلسوزي و تلاش براي اصلاح نبود، گفت: هيچ دولتي مدعي نبوده كه ضعفي در كار نيست، اما ما بايد عملكرد خود را يا با قوانين موجود يا با گذشته ارزيابي كنيم.

 

احمدي نژاد وزير جهاد كشاورزي را وزيري فعال و پرتلاش در هر دو جهت دانست و گفت به نظر من آقاي اسكندري چه در جهت عمل به قوانين و چه در مقايسه با گذشته وزيري فعال و پرتلاش بوده است.

 

رييس جمهوري اسكندري را وزيري معرفي كرد كه در متن كار است و در كف مزرعه قرار دارد و اشراف وي به امور كشاورزي را از محاسن بي‌نظير وزير جهاد و كشاورزي عنوان كرد.

 

احمدي نژاد اظهار داشت: آقاي اسكندري با مديريت ميداني خودپشتيباني بسيارخوبي در زمينه كشاورزي بعمل آورده و عملكرد بسيار موفق و خوبي داشته است كه اين عملكرد افتخاري براي دولت و مجلس است.

 

رييس جمهوري پرداخت به روز قيمت خريد محصولات كشاورزي همچون گندم، برنج، چاي و ديگر محصولات كشاورزي را از مهمترين اقدامات انجام شده در وزارت جهاد و كشاورزي در زمان مديريت اسكندري دانست و گفت: اين اقدام انقلابي در كشاورزي و بزرگترين كار در بخش كشاورزي كشور است.

 

احمدي نژادد تصريح كرد: اگر وزيري فقط همين كار را انجام مي‌داد، موفق‌ترين وزير كشاورزي در تاريخ كشور بود.

 

رييس جمهوري دربخش ديگري ازسخنان خود به‌موضوع اقدامات اين وزارتخانه درخصوص بيماري آنفلوآنزاي پرندگان اشاره كرد و گفت: اقدامات انجام شده وزارت كشاورزي در بحث آنفلوآنزا نيز از افتخارات وزير كشاورزي بود.

 

احمدي نژاد افزود:آقاي اسكندري با كمك وزيران مرتبط ديگر سازماندهي مناسبي در اين خصوص انجام دادند و با ايجاد كمربند امنيتي و از بين بردن هزاران قطعه مرغ از ورود اين بيماري به‌كشور جلوگيري كردند و بهداشت جهاني اين اقدام را الگويي براي ديگر كشورها اعلام كرد.

 

رييس جمهوري گفت: وزارت جهاد كشاورزي بدليل كم شدن مرغ در داخل اقدام به واردات مرغ كرد تا بازار را كنترل كند، اما عده‌اي گفتند كه مرغ‌هاي وارد شده تاريخ گذشته بود كه اين سخنان درست نبود .

 

احمدي نژاد همچنين موارد مطرح شده در استيضاح وزير جهاد كشاورزي در مورد افزايش قيمتها را نيز نادرست خواند و با تاكيد بر اينكه نوسانان قيمت واقعا نيست. گفت كه اخباري كه از افزايش قيمتها منتشر مي‌شود درست نيست .

 

رييس جمهوري گفت: براي بررسي قيمتها افراد امين خود را به يكصد نقطه مختلف شهر فرستادم تا قيمت اجناس را بگيرند، نتيجه اين اقدام نشان داد كه بعنوان مثال گوشت قرمز در نقاط مختلف شهر بسته به منطقه و ويژگي گوشت از كيلويي ‪۳۵۰۰تومان تا ‪۶۰۰۰تومان قيمت داشت.

 

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود افزود: براي اولين بار در بخش كشاورزي در محصولات خريداري شده دور ريز نداشته‌ايم و اين كار بسيار مهمي است كه در خريد محصولات انجام شده است .

 

رييس جمهوري انتقادات و اخبار مطرح شده درمورد عزل و نصب‌ها در وزارت جهاد و كشاورزي را مستند ندانست.

 

احمدي نژاد خطاب به‌نمايندگان گفت: شما مشكلات ريشه‌اي بخش كشاورزي را مي دانيد،يك حركت جهشي براي بهبود كيفيت اين بخش شروع شده و ما از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مي‌خواهيم كه ما را در رسيدن به اين هدف پشتيباني كند .

 

رييس جمهوري درپايان محمد رضا اسكندري را جزو بچه‌هاي مكتبي و جبهه‌اي معرفي كرد و گفت: ايشان وزير بسيار موفقي است ، انشاء الله مجلس از ايشان حمايت كند تا ايشان بتواند چند سال به كشور خدمت كند .

 

احمدي نژاد همچنين به اظهارات مطرح شده مبني بر اينكه وزير كشاورزي شماره تلفن خود را اعلام كرده اما پاسخ نمي‌دهد، گفت: اين امكان وجود ندارد كه يك وزير با مشغله كاري فراواني كه دارد بتواند به تمام تلفن‌هايي كه به وي مي‌شود شخصا پاسخ دهد.

 

رييس جمهوري افزود: همانطوري كه نمايندگان محترم نمي‌توانندد تمام تلفنهاي مراجعين را شخصاپاسخ دهند اين امكان براي يك وزير نيز ميسر نيست.

تعداد مشاهده خبر147 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal