رییس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی کشور:90 درصد بودجه تحقیقات کشاورزی کشور جاری شده است
1385/07/11

ايسكانيوز ـ رييس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي كشور گفت: بودجه اين سازمان در سال جاري نهايتا 30 ميليارد ريال است كه تاكنون 90 درصد آن جاري شده است.

 به گزارش خبرنگار سرويس اقتصادي ايسكانيوز مشهد، جعفر خلقاني، ظهر امروز در بازديد از مجتمع تحقيقاتي و آموزشي جهاد كشاورزي خراسان رضوي افزود: با رويكرد دولت جديد خوشبختانه طرح‌هاي سفارشي بخش كشاورزي 230 درصد رشد يافته و ميزان طرح‌هاي عادي به صفر رسيده است.

وي ادامه داد: در سازمان تحقيقات و آموزش به دنبال آن هستيم تا طرح هاي تحقيقاتي بيشتر به عنوان محور قرار بگيرند تا بتوانيم اهداف كشاورزي را كه در نظر داريم كاملا پيش بيني و تبيين نماييم.

معاون وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه تبخير آب در ايران سه برابر ديگر نقاط جهان است اظهار داشت: متاسفانه ميزان نزولات جدي و آسماني نيز در كشور يك سوم ديگر نقاط جهان است.

وي اضافه كرد: تا سال 2015 ميلادي، 34 كشور در منطقه آسياي ميانه و خاورميانه با مشكل خشكسالي مواجه خواهند شد، بنابراين تحقيقات صورت گرفته در اين رابطه كمك شاياني در آينده به ما مي كند.

خلقاني از قرار گرفتن هفت هزار تحقيق در حوزه كشاورزي و در قالب 42 كميته خبر داد و تصريح كرد: استان ها نيز بايد براي تهيه نقشه جامع علمي كشور، تحقيقات بخش هاي مختلفشان را به صورت كامل ارايه كنند.
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal