بهره برداری از 13 پروژه سازمان دامپزشکی در دهه مبارک فجر
1392/11/19

رييس سازمان دامپزشكي كشور از افتتاح 13 پروژه اين سازمان در سراسر ميهن اسلامي به مناسبت دهه مبارك فجر خبر داد و گفت: اين تعداد پروژه با هزينه 500 ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد.به گزارش ايرنا،مهدي خلج روز شنبه در نشستي خبري به مناسبت دهه فجر با بيان اين كه با افتتاح اين پروژه ها براي 450 نفر اشتغال ايجاد خواهد شد، افزود: امروز وزارت جهادكشاورزي مسوول امنيت غذايي كشور است و همين امر بستر ساز امنيت ملي خواهد بود.

وي گفت: در گذشته90 درصد امنيت غذايي كشور به عهده وزارت جهادكشاورزي بود و اگر امروز اين ميزان به 85 درصد رسيده باشد باز هم وظيفه مهمي بر عهده وزارت جهاد كشاورزي و سازمان دامپزشكي است.

وي با بيان اين كه مسووليت توليد دام و فراورده هاي دامي بر عهده سازمان دامپزشكي كشور است ، ابراز اميدواري كرد هر روز بيش از ديروز به بهداشت محوري و سلامت گرايي در واحدهاي توليدي كمك شود.

خلج تاكيد كرد با توليد فرآورده هاي سالم و در صورت صادرات فرآورده هاي دامي به كشور هاي مختلف، آنها از واردات محصولات ايراني استقبال خواهند كرد.

سازمان دامپزشكي مسووليت تامين بهداشت دام فراورده هاي دامي و كنترل بيماري هاي مشترك بين انسان و دام را بر عهده دارد.

وي اضافه كرد: كشور ما به لحاظ شيوع بيماري مشترك ميان دام و انسان در خطر قرار دارد، بنابراين موفقيت ما در كنترل بيماري هاي مشترك با سختي زيادي روبرو است.

خلج در ادامه تاكيد كرد سازمان دامپزشكي كشور مي تواند با حمايت از توليد و اشتغال روستاها در توسعه روستانشيني نيز تاثير بسزايي داشته باشد كه هم اكنون يكي از برنامه هاي در دستور كار اين سازمان است.

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal