توزیع رایگان 6 تن داروی دامپزشکی در مناطق زلزله زده خراسان جنوبی
1391/09/28

رئيس سازمان دامپزشكي كشور از توزيع 6 تن داروي دامپزشكي ازجمله مواد ضد عفوني، سموم، آنتي بيوتيك هاي درماني و مكمل هاي غذايي به صورت رايگان در مناطق زلزله زده خراسان جنوبي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان دامپزشكي كشور، دكتر سيد محسن دستور افزود: اين داروها به منظور ضد عفوني جايگاه هاي دام و همچنين درمان دام هاي  مصدوم و بيمار در مناطق زلزله زده  ارسال شده است.

وي ادامه داد: اكيپ هاي عملياتي در قالب نيروهاي فني دامپزشكي تاكنون 10 هزار متر مربع از محل هاي لاشه برداري و جايگاه دام و دفن لاشه ها در مناطق زلزله زده خراسان جنوبي را ضد عفوني و سم پاشي كرده اند.

به گفته دكتر دستور، تاكنون 47 اكيپ روز در قالب 180 نفر روز نيروي فني دامپزشكي در اين مناطق به ارائه خدمات دامپزشكي پرداخته اند.

وي با اشاره به فعاليت اكيپ هاي دامپزشكي در كمك به آوار برداري و خارج كردن لاشه ها، گفت: تاكنون 579 راس دام سبك و 50 قطعه طيور بومي لاشه برداري و دفن بهداشتي شده و 121 راس دام مصدوم و بيمار نيز درمان شدند.

دكتر دستور، تصريح كرد: تجهيزات و اقلام مورد نياز در اين بخش نظير سمپاش، انواع سرنگ، لباس كار، چكمه، عينك، كيف و دستكش به منطقه ارسال شده است.

وي بر ضرورت احداث هر چه سريعتر جايگاه هاي موقت دام در مناطق زلزله زده تاكيد كرد و گفت: با توجه به سرد شدن هوا، هر چه سريعتر به مكاني موقت براي نگهداري دام نياز است.

به گفته دكتر دستور، اداره كل دامپزشكي استان خراسان جنوبي با اعزام 2 اكيپ امدادي يك ساعت بعد از وقوع زلزله به نواحي زلزله زده از اولين دستگاه هايي بود كه در محل حضور يافته و در شناسايي روستاهاي آسيب ديده نقشي فعاليت داشت.

يادآور مي شود زلزله اي به بزرگي 5.5 در مقياس ريشتر ساعت 20 و 38 دقيقه چهارشنبه (15 آذرماه) بخش زهان از توابع شهرستان زيركوه در استان خراسان جنوبي را لرزاند و خساراتي را عمدتا در روستاهاي حسين آباد، شاج، زردان، نخرود و كبودان ايجاد كرده است.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal