کیت تشخیصی بیماری یون در موسسه سرم سازی رازی تولید شد
1393/03/20

 رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید کیت تشخیصی بیماری یون در موسسه سرم سازی رازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در حاشیه بازدید وزیر کشاورزی کشور عمان با بیان این مطلب اظهار داش: تولید کیت تشخیصی بیماری یون در موسسه سرم سازی رازی تولید شده است و هفته آینده از کیت رونمایی خواهد شد.

حمید کهرام تاکید کرد: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیش از 75 سال سابقه فعالیت یکی از معتبرترین و قدیمی ترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور است.

وی افزود: این موسسه با تولید واکسن های موثر علیه بیماری های مهلک دامی از قبیل سیاه زخم و تولید واکسن بیماری های مشترک بین انسان و دام توانسته گام موثری در جهت کاهش بیماری های دامی و انسانی بردارد.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر 40 درصد از واکسن های طیور کشور در موسسه رازی کرج تولید می شود که درصدد هستیم با تلاش و برنامه ریزی بیشتر در آینده ای نه چندان دور میزان تولیدات موسسه را افزایش دهیم.

کهرام افزود: با افزایش تولیدات موسسه سرم سازی رازی می توان به میزان قابل توجهی از واردات واکسن به کشور جلوگیری کرد که این مهم گامی در جهت ترویج اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

وی یادآور شد: استفاده از امکانات بخش خصوصی و ارتباط موثر با شرکت های دانش بنیان در افزایش تولیدات موسسه بسیار تاثیر گذار خواهد بود لذا باید امکاناتی فراهم شود که سرمایه گذاران بخش خصوصی برای مشارکت با موسسه ترغیب شوند.

رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اضافه کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته توانستیم مجوز اولین مرکز رشد را از سوی وزارت بهداشت و درمان دریافت کنیم که با آغاز فعالیت این مرکز پیش بینی می شود تا دو سال آینده زمینه همکاری 20 شرکت دانش بنیان با موسسه رازی فراهم شود.

این مسئول اعلام کرد: واکسن های دامی و طیور تولید ایران در کشورهای همسایه بسیار خواهان دارد اما به دلیل مصرف بالای واکسن در کشور، محصولات تولید شده جوابگوی نیازهای داخلی هستند لذا صادرات واکسن به سایر کشورها نیازمند فراهم کردن بستر مناسب برای افزایش تولیدات است.

وی در ادامه با اشاره به رونمایی کیت تشخیصی بیماری یون گفت: بیماری یون یک عفونت باکتریایی مزمن علاج ناپذیر است که به صورت اولیه قسمت های تحتانی روده کوچک نشخوارکنندگان را درگیر می نماید و تشخیص آن تا مراحل پیشرفت بیماری بسیار دشوار است.

کهرام در پایان یادآور شد: کیت تشخیصی بیماری یون تا کنون از کشورهای دیگر به ایران وارد می شده که خوشبختانه پژوهشگران موسسه توانسته اند در زمینه تولید کیت خودکفا شوند.


 

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal