ميزان خسارت اوليه بخش كشاورزي در سال جاري 27 هزار ميليارد ريال اعلام شد
1386/11/14

سرپرست صندوق كمك به خسارت ديدگان بانك كشاورزي از خسارت 27 هزار ميليارد ريالي بخش كشاورزي در سالجاري خبر داد و اعلام كرد: بالغ بر88 درصد اين رقم مربوط به خسارت سرمازدگي دي ماه سالجاري به محصولات كشاورزي است.

غلامعلي صارمي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: درسال زراعي 86-87 ميزان برآورد اوليه خسارات وارده به بخش كشاورزي ( ازابتداي مهرماه تا پايان ديماه سالجاري) توسط اكيپهاي تشخيص و تعيين خسارت بالغ بر بيش از27 هزار ميليارد ريال گزارش شده كه 88 درصد اين ميزان مربوط به سرمازدگي دي ماه سالجاري بوده است.

سرپرست صندوق كمك به خسارت ديدگان بانك كشاورزي با بيان اينكه خسارات سرمازدگي از كليه استانها گزارش شده، افزود: ميزان خسارتها به خصوص دراستانهاي شمالي با توجه به وجود مركبات باقي مانده برروي درختان ازابعاد متفاوتي برخورداراست.

وي تصريح كرد: از برآورد اوليه خسارات به مبلغ بيش از27 هزار ميليارد ريال به بخش كشاورزي حدود 45 درصد به محصولات باغي و حدود 30 درصد به محصولات زراعي خسارت وارد شده است.

صارمي با اشاره به تغيير برآورد خسارات سرمازدگي به محصولات كشاورزي، اظهارداشت: با مساعد شدن هوا برآورد دقيق از ميزان خسارات وارده به محصولات كشاورزي از طريق اكيپهاي تشخيص و تعيين خسارت كه متشكل از نمايندگان فرمانداري، وزارت جهاد كشاورزي و بانك كشاورزي است؛ اعلام مي شود كه به طور حتم رقم فعلي افزايش مي يابد.

وي صندوق كمك به خسارت ديدگان بخش كشاورزي را تنها دستگاه اجرايي و قانوني پرداخت كمكهاي بلاعوض در بخش كشاورزي خواند و گفت: صندوق به عنوان دستگاه اجرايي آمادگي لازم براي پرداخت كمكهاي بلاعوض به كشاورزان خسارت ديده را در صورت تامين اعتبارات دارد.

سرپرست صندوق كمك به خسارت ديدگان بانك كشاورزي عنوان كرد: ميزان اعتبارات مورد نياز به منظور پرداخت كمكهاي بلاعوض به خسارت ديدگان بخش كشاورزي در ستاد حوادث غير مترقبه و مسئولان ذي ربط در حال بررسي است كه با توجه به اعتبارات تخصيصي پرداخت خسارات صورت مي گيرد، اين در حالي است كه هم اكنون كليه شعب بانك كشاورزي در سراسر كشور براي جبران خسارات از آمادگي لازم برخوردارند.

وي افزود: صندوق كمك به خسارت ديدگان بخش كشاورزي و دامي مستقر در بانك كشاورزي به عنوان تنها دستگاه اجرايي توزيع كمكهاي بلاعوض در بخش كشاورزي فعاليت بيست و هفت ساله دارد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر11 بار
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal