با اجرای طرح توسعه آبیاری تحت فشار 430 میلیون متر مکعب در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی شد
1385/08/22

 

 خبرگزاري فارس: وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد: از آغاز فعاليت دولت نهم با اجراي طرح توسعه آبياري تحت فشار در سطح 72 هزار هكتار از اراضي كشاورزي حداقل 430 ميليون متر مكعب در مصرف آب كشاورزي صرفه‌جويي شده است.         

 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، با اشاره به اين كه مطالعات اجراي طرح توسعه آبياري تحت فشار در سطح 95 هزار هكتار از اراضي انجام شده، يادآور شد: متوسط اجراي طرح توسعه آبياري تحت فشار در طول برنامه سوم توسعه 45 هزار هكتار در سال بوده است.

وزير جهاد كشاورزي در ادامه با بيان اين كه در سال گذشته 278 ميليون متر مكعب آب جديد استحصال شده است، خاطرنشان كرد: 124 ميليون متر مكعب آب جديد از طريق اجراي پروژه‌هاي كوچك تأمين آب و 154 ميليون متر مكعب از طرق مرمت و لايروبي 2229 رشته قنات و با افزايش آبدهي 4883 ليتر در ثانيه استحصال شده است.

وي تصريح كرد: اين در حالي است كه براساس قانون برنامه چهارم توسعه پيش‌بيني شده بود در طول سال 84 معادل 130 ميليون متر مكعب آب جديد استحصال شود.

اسكندري اظهار داشت:‌ عمليات تجهيز نوسازي اراضي و احداث شبكه‌هاي فرعي و پوشش انهار و كانال‌هاي آبياري عمومي در سال گذشته 118 هزار هكتار اجرا شده است كه 100 درصد تعهدات را در بر مي‌گيرد. 

 اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal