معاون وزیرجهادکشاورزی: منطقه دشت عباس ایلام به‌عنوان کارگاه طرح کوثر انتخاب شد
1386/01/25

ايلام ، ايرنا  

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. طرح كوثر.

 

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: منطقه دشت عباس از توابع بخش موسيان شهرستان دهلران دراستان ايلام توسط اين وزارتخانه اخيرا به عنوان كارگاه كشوري طرح كوثر انتخاب شده است.

"پيمان فلسفي" معاون ترويج و نظامهاي بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزي روز پنجشنبه در دهلران افزود: اجراي طرح كشوري كوثر در اراضي پارياب و پايين دست سد كرخه در منطقه دشت عباس با هدف ايجاد الگوي كشت براي توسعه كشاورزي به اجرا در آمده است.

وي اضافه كرد: اين طرح كشوري به منظور ارايه خدمات آموزشي، ترويجي و روشهاي كشت محصولات نمونه‌اي به كشاورزان و دامداران در شهرستان دهلران راه‌اندازي شده است.

فلسفي ادامه داد: در اجراي اين طرح به بهره‌برداران و كشاورزان خدمات آموزشي وترويجي باهدف ارتقا دانش كشاورزي و زير كشت بردن محصولات مرغوب و شناسايي آن به ديگر مناطق ارايه مي‌شود.

وي ايجاد مركز مديريت جامع منابع آب و خاك، ساماندهي وحمايت از تشكلهاي آبران از سياستهاي جديد وزارت جهاد كشاورزي عنوان كرد و افزود: با ايجاد طرح بسيج جوانان در امر سازندگي كار رونق اشتغال و توانمندسازي زنان و دختران روستايي بيشتر شده است.

وي توضيح داد: ايجاد تقويت و ترويج تعاونيهاي توليدي و آموزش بهره برداران كه از اهداف طرح كوثر است، در اين طرح با استقرار و ساماندهي مهندسان در كارگاهها خودكفايي كشاورزي به ويژه در توليد محصول گندم در كشور تضمين مي‌شود.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان ايلام، پيشتر از اختصاص پنج ميليارد ريال اعتبار براي اجراي طرح كوثر در منطقه دشت عباس دهلران به اين نهاد خبر داده بود.

به گفته وي، بخش عمده‌اي از اين اعتبار صرف راه‌اندازي و تجهيز چهار شركت تعاوني توليدي، سايت يادگيري، تقويت و تجهيز مراكز خدمات كشاورزي موسيان و دشت عباس و ايجاد اشتغال براي زنان روستايي هزينه مي‌شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal