افزايش‪۲/۸ميليون تني توليد محصولات باغي در كشور
1387/05/16

مديركل دفتر ميوه‌هاي گرمسيري و نيمه گرمسيري وزارت جهاد كشاورزي از افزايش ‪۲ميليون و ‪۸۰۰هزار تني توليد محصولات باغي از سال ‪۸۳تا پايان سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، محمدرضا محمدزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، حجم توليد محصولات باغباني را در سال۸۳حدود۱۳ميليون و ‪۵۰۰هزار تن اعلام كرد و افزود: اين ميزان در پايان سال گذشته به ‪۱۶ ميليون و ‪۲۰۰هزار تن رسيده است.

وي با اشاره به فعاليتهاي زيرساختي وزارت جهاد كشاورزي در اراضي باغي ازجمله توسعه، اصلاح و نوسازي باغ‌هاي موجود و حذف و جايگزيني باغ‌هاي درجه سه، گفت: طي سال‌هاي۸۴تا۸۶حدود ‪۲۰۰هزار هكتار اراضي باغي جديد ايجاد شده كه براين اساس، ‪۱۰۰درصد اهداف برنامه چهارم تحقق يافته است.

وي همچنين از اصلاح بيش از ‪۱۷۰هزار هكتار اراضي باغي در دوره يادشده خبر داد و افزود: در اين مدت، بيش از ‪۴۰هزار هكتار از باغ‌هاي درجه سه نيز حذف و ارقام مرغوب جايگزين آن شده است.

وي با بيان آنكه ارزش صادرات محصولات باغي در سالهاي۸۴تا۸۶به ترتيب۳۰ ،5/11و ‪۲۰درصد از اهداف برنامه چهارم فراتر رفته است، اظهار داشت: اين امر بيانگر وضعيت مناسب صادرات در زيربخش باغباني است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal