کشت پاییزه چغندرقند در 8 هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی استان های ایلام و خوزستان
1393/03/27

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: هشت هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی استان های ایلام و خوزستان به کشت پاییزه چغندرقند اختصاص خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، عباس کشاورز در نشست هماهنگی و برنامه ریزی کشت پاییزه چغندرقند در ایلام افزود: با توجه به ظرفیت های موجود و وجود زمین های مستعد و حاصلخیز در ایلام و خوزستان امسال این مقدار زمین به زیر کشت این محصول می رود.

وی وجود آب های مرزی و حجم بارندگی های مناسب سال زراعی جاری و نیز آب های سرشاخه های رودخانه سیمره در شهرستان سیروان را از ظرفیت های مناسب برای استمرار کشت بهاره و حمایت از کشت پاییزه چغندرقند در استان ایلام دانست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: در پنج سال آینده با انتقال آب از سرشاخه های رودخانه سیمره در شهرستان سیروان برای کشاورزی برنامه های توسعه زراعت و باغبانی استان ایلام توسعه یابد.

وی توسعه باغ های دیم را از دیگر فرصت های استان در حوزه کشاورزی اعلام کرد و گفت: با توجه به بارندگی های مطلوب در ایلام این استان می تواند در توسعه تاکستان های انگور و باغ های بادام عملکرد بالایی داشته باشد.

کشاورز تهیه طرح هایی برای توسعه محصول چغندرقند و دانه روغنی کلزا را از برنامه های در دست اقدام دولت تدبیر و امید دانست و گفت: افزایش عملکرد در واحد سطح و بالابردن بهره وری آب برای توسعه کشت و تولید محصول های مهم کشاورزی از برنامه های در دست اجرای این وزارت است.

این نشست با حضور روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان های خوزستان، کرمانشاه، اصفهان و ایلام برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal