سازماندهی و کارآمدسازی تعاونی‌ها ؛ برنامه‌های آینده سازمان تعاون روستایی در کشور
1387/07/24

عضو هيئت مديره سازمان تعاون روستايي كشور از فعاليت بيش از 6 هزار تعاوني روستايي در استان‌هاي كشور مختلف خبر داد.                 

به گزارش خبرگزاري فارس از دامغان، حليمه دانيالي عصر امروز در حاشيه سفر به شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگاران گفت: 6 ميليون نفر عضو ثابت اين تعاوني‌ها هستند.

وي تعداد تعاوني‌هاي فعال زنان روستايي را 220 تعاوني درعرصه‌هاي روستايي و كشاورزي ذكر كرد و افزود: در حال حاضر، 10 هزار نفر عضو ثابت اين تعاوني‌ها هستند و در بخش‌هاي مختلف اقتصادي فعاليت مي‌كنند.

مشاور وزير جهاد كشاورزي در امور بانوان با بيان اينكه هر تعاوني مي‌تواند بين 10 تا 500 نفر عضو داشته باشد، افزود: كيفيت‌بخشي به تعاوني‌هاي روستايي و بررسي مشكلات و نيز ارائه راه‌كارهاي مناسب از طريق آموزش‌هاي تخصصي از مهم‌ترين اهداف سازمان تعاوني روستايي است.

وي از راه‌اندازي سامانه نرم‌افزاري جديدي در تعاوني‌ها خبر داد و گفت: اجراي طرح ساماندهي، سازماندهي و كارآمدسازي تعاوني‌ها در كشور از برنامه‌هاي آينده سازمان تعاون روستايي است.

دانيالي اعتبار اختصاص يافته سازمان تعاون روستايي به بخش آموزش را در سال‌ جاري 2 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: 2 ميليارد ريال ديگر نيز از مركز زنان نهاد رياست ‌جمهوري براي ايجاد نمايشگاه‌ها و واحدهاي اعتباري به اين سازمان اختصاص يافته است.

مشاور وزير جهاد كشاورزي هدف خود را از سفر به شهرستان دامغان پيگيري سفر وزيران تعاون و جهاد كشاورزي به دامغان در راستاي رفع مشكلات زنان و به خصوص دختران روستايي دانست.

وي تصريح كرد: ايجاد واحدهاي اقتصادي و اشتغالزايي با حضور تعاوني‌ها در ارائه بهتر محصولات كشاورزي، خشكبار و صادراتي از ديگر اهداف سازمان تعاون روستايي است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal