تاپایان برنامه چهارم توسعه : احداث یک میلیون هکتار باغات در اراضی شیبدار کشور
1387/07/21

طرح تبديل اراضي شيبدار به باغات در سطح 300 هزار هكتار باغات آبي و 700 هزار هكتار باغات ديم تا پايان برنامه چهارم توسعه اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزِ، دكتر محمدرضا جهانسوز معاول امور توليدات گياهي در گفت و گويي با بيان اين مطلب ، گفت: « هدف از اجراي اين طرح، استفاده بهينه و پايدار از عرصه هاي مستعد و شيبدارو كم بازده است.»

وي جلوگيري از فرسايش بي رويه منابع آب و خاك، توليد پايدار از عرصه هاي شيبدار و كم بازده، تأمين بخشي از نياز علوفه كشور ،كاهش فشار بر عرصه منابع طبيعي، تامين بخشي از نياز كشور به گياهان دارويي و توسعه فعاليت هاي آّبخيزداري از طريق توسعه كشت درختان مثمر و غير مثمر را از ديگر اهداف طرح تبديل اراضي شيبدار به باغات بر شمرد.

دكتر جهانسوز، شناسايي عرصه هاي مستعد باغات ديم در سطح يك ميليون هكتار، تهيه دستورالعمل هاي فني محصولات مورد نظر؛ تهيه برنامه هفت ساله اجرايي به تفكيك محصول، سال واستان؛ تهيه دستورالعمل شبوه واگذاري اراضي و دستورالعمل هاي ترويجي را از برنامه ها وعملكرد وزارتخانه در زمينه توسعه باغات در اراضي شيبدار نام برد.

وي اظهار داشت: « با استفاده از علم و تدبير، انتقال يافته هاي تحقيقاتي و مشاركت مردمي در آمد زايي مناسبي از اراضي شيبدار تحت پوشش طرح خواهيم داشت.»

 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

 

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal