طرح هاي ترويجي شيلاتي در كشور گسترش مي‌يابد
1386/07/16

دكتر" پيمان فلسفي " معاون ترويج و نظام ‌بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزي ايران گفت : با مشاركت اين معاونت، طرحهاي ترويجي شيلات گسترش مي‌يابد.

به‌گزارش ايرنا ، دكترفلسفي در نشست مشترك با رييس سازمان و جمعي از مسئولان و كارشناسان شيلات ايران، افزود: شرايط و فضاي دولت نهم بر مبناي كار و همدلي بوده و شيلات به عنوان يكي از بخشهاي وزارت جهاد كشاورزي مي‌تواند در ارزآوري و توسعه صادرات غيرنفتي نقش زيادي ايفا كند.

به گفته وي، براساس تاكيد وزير جهاد كشاورزي، وظيفه اصلي كار وزارتخانه ترويج بوده و در زمان حاضر طرح ترويجي تسريع انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي در حال اجرا است.

وي اظهار داشت: هدف ازاين طرح افزايش كمي و كيفي و توليد پايدار محصولات كشاورزي ازطريق تسريع در انتقال يافته‌ها و نكات فني، ارتقا بهره‌وري منابع توليد و حفظ و حمايت از منابع طبيعي به منظور توليد محصولات سالم و پاك بوده و در شيلات نيز اميدواريم شاهد درخشش بيشتري در توليد منابع آبزي كشور باشيم.

وي بكارگيري دستورالعملهاي فني، ترويج در واحدهاي بهره‌برداري هدف، ايجاد تعداد قابل توجه واحدهاي بهره‌برداري هدف در سطح كشور، حركت به سمت شعار تبديل تمام مزارع و واحدهاي بهره‌برداري كشور به واحدهاي الگويي را از ويژگي‌هاي طرح ترويجي تسريع انتقال يافته‌ها دانست و افزود: فعاليتهاي آموزشي و ترويجي بايد داراي استانداردهايي باشد و اگر اين استانداردها بين متخصصان ترويج نشود، بحث آموزش و ترويج در كشور دچار مشكل خواهد شد.

دكترفلسفي افزود: خوشبختانه استانداردهاي توليد آبزيان در شيلات تهيه شده و بايد از امتيازات آن استفاده كرد.

وي از كارشناسان شيلات خواست تا از بعد فني و مهندسي و موضوعي ياريگر ترويج باشند تا بهره‌برداران بتوانند از اين خدمات به نحو مطلوب بهره‌مند شوند.

معاون ترويج و نظام بهره‌برداري وزارت جهادكشاورزي ادامه داد: وجود آب قناتها در كشور از ظرفيتهايي مناسبي است كه متاسفانه برخي از آنها بدون استفاده بوده و اين منبع آبي به هدر مي‌رود.

وي بهره‌برداري از اين گونه منابع را باعث ايجاد اشتغال، افزايش توليد و درآمد وبهبود زندگي مردم دانست و افزود: براساس برنامه مدون معاونت ترويج و نظام بهره‌برداري وزارت جهادكشاورزي، فعاليتها و ظرفيتها و اولويتهاي شيلات توسعه خواهد يافت به طوري كه اميدواريم تعداد سايتهاي ترويجي پرورشي شيلات در سال آينده گسترش يابد.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد: با تلفيق دانش نوين و دانش بومي جامعه بهره‌بردار، ركوردهاي قابل توجهي در بخش شيلات بدست آمده و روند فعاليتهاي ترويجي شتاب بيشتري به خود بگيرد.

معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان شيلات ايران نيز در اين نشست با اشاره به فعاليتهاي صورت گرفته و توفيقات حاصل شده در شيلات، گفت: بخش ترويج از وظايف گوناگوني برخوردار بوده و اميدواريم شيلات ايران به عنوان زينت بخش كشاورزي بتواند از قابليتهاي بخش ترويج بهره‌مند شود.

دكتر "شعبانعلي نظامي" ابراز اميدواري كرد: با اجراي پروژه‌هاي ترويجي بتوان در مسير تحقق اهداف شيلات گام برداشت.

در ادامه اين نشست، "عباس اميني" معاون توسعه آبزي پروري و "سيدمحمد مجابي" معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات ايران به تشريح فعاليتهاي انجام شده در بخشهاي صيد و صيادي پرداخته و آمادگي اين سازمان را براي گسترش فعاليتهاي ترويجي شيلاتي اعلام كردند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal