اتحادیه تخصصی چای در استان گیلان ایجاد می شود
1387/11/01

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي از ايجاد اتحاديه تخصصي چاي در استان گيلان در آينده نزديك خبر داد.

مهندس سيد محمد موسوي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: براي تحقق اين هدف و اجراي آيين نامه گسترش بنگاههاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين دوهزار ميليارد ريال تسهيلات بانكي در اختيار سازمان تعاون روستايي قرار گرفت كه 68 ميليارد ريال اين رقم به استان گيلان اختصاص پيدا كرده است.

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي همچنين از ايجاد 30 اتحاديه تخصصي محصولات كشاورزي تا پايان سال 88 در سطح كشور خبرداد.

موسوي در خصوص اهداف ايجاد تعاوني‌ها و اتحاديه‌هاي تخصصي محصولات كشاورزي اظهار داشت: تحقق كشاورزي پيشرفته، اساس و پيش نياز توسعه اقتصادي كشور است و كشاورزي پيشرفته نيز براساس آخرين تعريف شامل برنامه ريزي و مديريت هماهنگ حلقه‌ها و كل زنجيره اقتصادي محصولات كشاورزي از مرحله قبل از توليد تا توليد و پس از توليد است.

وي در ادامه از تعدد عوامل مديريتي و اجرايي در هر يك از حلقه‌هاي زنجيره اقتصادي محصولات كشاورزي، تعدد حلقه‌ها در كل زنجيره و نيز ضعف در وجود ارتباط مستمر، سامانه‌اي و هدفمند بين حلقه‌ها با حلقه‌هاي قبل و بعد در كل زنجيره اقتصادي توليد به عنوان عوامل مهم در عدم مديريت هماهنگ و منسجم كل زنجيره اقتصادي محصولات كشاورزي نام برد.

موسوي همچنين ابراز داشت: اين امر سبب توزيع ناعادلانه سود ناشي از توليد، جمع آوري، تبديل و فروش در زنجيره اقتصادي محصولات كشاورزي شده و افزون بر آن در تضعيف انگيزه توليد، افزايش ريسك سرمايه‌گذاري هر يك از حلقه‌هاي زنجيره اقتصادي محصولات و نيز خروج از برنامه پذير شدن توليد و تنظيم بازار محصولات كشاورزي موثر است.

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي درادامه با اشاره به طرح تحول اقتصادي، يكي از اركان اين طرح را ساماندهي نظام توزيع عنوان كرد و يادآورشد: مسئوليت ساماندهي نظام توزيع روستايي در تحول اقتصادي به سازمان تعاون روستايي و شبكه تعاوني‌هاي روستايي و كشاورزي زير پوشش اين سازمان واگذار شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal