همكاري‌هاي كشاورزي ايران و سيرالئون گسترش مي‌يابد
1386/11/28

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي دكتر پيمان فلسفي معاون امور مجلس، بين‌الملل و توسعه همكاري‌هاي آفريقا ي وزارت جهادكشاورزي با خانم آلاري كل سفير كشور جمهوري سيرالئون ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار، سفير كشور سيرالئون طي سخناني به تشريح قابليت‌ها و مشكلات اين كشور در زمينه‌هاي كشاورزي و شيلاتي پرداخت و گفت: دولت و مردم سيرالئون خواهان روابط محكم‌تر با جمهوري اسلامي ايران هستند.

وي با اشاره به قدرت جهاني و منطقه‌اي ايران، خوداتكايي و خودكفايي جمهوري اسلامي ايران در توليد محصولات كشاورزي آن را ارزشمند توصيف كرد و بهره‌گيري كشور سيرالئون از دانش، تجارب و تكنولوژي‌هاي روز كشاورزي ايران را خواستار شد.

در اين ديدار، دكتر فلسفي نيز با اشاره به همكاري‌هاي گذشته ايران با كشور سيرالئون در زمينه كشاورزي خاطر نشان كرد: در ايران اراده سياسي قوي مبني بر گسترش همكاري‌ها با كشورهاي آفريقايي مسلمان وجود دارد.

وي باا شاره به سفر رئيس جمهور ايران و وزير جهادكشاورزي به كشور سيرالئون بر ضرورت بررسي و اجراي تفاهم‌هاي همكاري تاكيد كرد.

معاون امور مجلس، بين‌الملل و توسعه همكاري‌هاي آفريقا  درباره توسعه همكاري‌ها با كشور سيرالئون اظهار اميدواري كرد: با پيگيري‌هاي دو طرف زمينه راه‌اندازي دفتر جهادكشاورزي در جمهوري سيرالئون و انتقال دانش و تجارب ايران در زمينه كشاورزي فراهم شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
tafsyr 64.DOC فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal