تحقق شعار حمایت از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی در بخش کشاورزی با افزایش تولید و صادرات محصولات
1392/02/08

مشاور وزير و مدير كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي در دومين جلسه فصلي مسوولان روابط عمومي هاي جهاد كشاورزي مازندران طي سخناني با اشاره به اين كه دو گروه در جامعه در كارآمدي نظام نقش بسيار موثري دارند،تصريح كرد: روابط عمومي ها مسوول بيان كارآمدي نظام در بخش هاي مختلف بوده و گروه فني و تخصصي وظيفه تامين كارآمدي نظام را بر عهده دارند. به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي مازندران،سيد جواد حسيني كوهي خيلي با اشاره به اينكه روابط عمومي بخش كشاورزي وظيفه بيان، تبليغ و اطلاع رساني كارآمدي نظام در اين بخش را عهده دار مي‌باشد، به بيان نقش موثر و تعيين كننده امنيت غذايي در امنيت ملي كشور پرداخت و افزود: امنيت غذايي بالاترين جايگاه را در امنيت ملي كشور دارد.

او با بيان اينكه در سال گذشته بيش از 5/13 ميليون تن گندم در كشور توليد شد افزود: با مديريت وزارت جهاد كشاورزي و تلاش كشاورزان سخت كوش، امروزه بخش كشاورزي با رشد 8/8 درصدي و امنيت غذايي 92 درصدي حائز رتبه اول كشور در زمينه رشد توليدات مي باشد، به طوري كه با توليد 118 ميليون تن محصولات كشاورزي در سال 91، ركوردي  بي سابقه را نسبت به اول انقلاب تجربه مي كند. حسيني با اشاره به افزايش توليد محصولات زراعي ، باغي ، دام و طيور شيلات و آبزيان و ... تصريح كرد :در سال 91 براي اولين بار بعد از سال ها ،واردات ميوه براي تنظيم بازار شب عيد نداشتيم و با ذخيره سازي توليدات داخلي توانستيم بازار ميوه شب عيد مردم را با توليد داخلي و به قيمت مناسب تامين و عرضه كنيم. وي در ادامه يكي از اتفاقات خوب و بزرگ در بخش كشاورزي در سال 91 را تشكيل كار گروه ملي براي توسعه كشاورزي  به رياست رييس جمهور در دولت و در استان ها به رياست استاندار در سراسر كشور و اجراي طرح توسعه كشاورزي عنوان داشت كه موجب شد يكي از مشكلات هميشگي بخش كشاورزي كه كمبود سرمايه در اين بخش بوده را تا حدودي جبران كند و مبلغ 6 هزار ميليارد تومان تسهيلات با سود و كارمزد 7 درصد و 3 هزار ميليارد تومان نيز از طريق صندوق توسعه ملي براي بخش كشاورزي تامين نقدينگي گرديد.

مشاور وزير جهاد كشاورزي در ادامه سخنانش با اشاره به اينكه بخش كشاورزي در سال گذشته به معناي واقعي توانسته شعار حمايت از توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني را محقق كرده كه افزايش توليد و صادرات محصولات كشاورزي را در سال گذشته، تائيد كننده اين ادعا مي باشد افزود: بخش عمده نياز غذايي كشور در سال 91 از توليد داخل تامين و صادرات محصولات كشاورزي 25 درصد افزايش يافت كه صادرات 22 هزار تن گوشت مرغ، 40 هزار تن تخم مرغ افزايش 100 درصدي توليد سيب زميني، 88 درصدي پرتقال و 80 درصدي سيب مؤيد آن است.

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal