رييس سازمان نظام دامپزشكي كشور در پيامي به مناسبت روز جهاني دامپزشكي: دامپزشكان تاثير بسزايي در حفظ ايمني و سلامت غذا دارند
1386/02/09

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه كشاورزي :

رييس سازمان نظام دامپزشكي كشور در پيامي به مناسبت روز جهاني دامپزشكي بر تاثير دامپزشكان در حفظ ايمني و سلامت غذا تاكيد كرد.    

به گزارش خبرگزاري ايانا و به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان نظام دامپزشكي كشور، دكتر سيد محمد آقاميري در پيامي به مناسبت 28 آوريل (هشتم ارديبهشت ماه) مصادف با روز جهاني دامپزشكي آورده است: از سال 2001 ميلادي بنابر توافق اعضاي جامعه جهاني دامپزشكي مقرر شد تا آخرين شنبه آوريل هر سال به نام روز جهاني دامپزشكي نامگذاري شود. اكنون كه در سال 2007 اين روز برابر با 28 آوريل (8 ارديبهشت) است، لازم است تا به همه دامپزشكان كشور عزيزمان جمهوري اسلامي ايران، فرا رسيدن اين روز را تبريك عرض كنيم.

در ادامه اين پيام آمده است: بدون شك بنيان نهادن چنين روزي نشانه اهميت و ضرورت تجليل از مقام دامپزشكان و تاكيدي بر نقش موثر، مستمر و حساس آنان در ارتقاي سلامت و بهداشت عمومي جامعه است. از آنجا كه شعار امسال روز جهاني دامپزشكي نيز به تنوع خدمات و گسترده وسيع فعاليتهاي دامپزشكان اشاره دارد بايد عموم مردم را از اين دامنه بي‌كران آگاه كرد كه دامپزشكان علاوه بر تلاش در جهت كاهش آلام حيوانات، در حوزه پيشگيري از وقوع بيماري‌هاي مشترك بين دام و انسان نيز در صف اول مسئوليت قرار داشته و تاثير چشمگيري بر حفظ ايمني و سلامت غذا دارند.

در بخش پاياني اين پيام آمده است: اميد است اين روز در كنار چهاردهم مهر ماه كه در كشور عزيزمان به نام روز دامپزشكي نامگذاري شده نقطه عطفي براي سربلندي و شكوه حرفه دامپزشكي باشد و آسمان امسال كه با تدبير مقام معظم رهبري (مدظله العالي) سال وحدت ملي و انسجام اسلامي است،‌ ستاره درخشان وحدت را بين اعضاي خانواده بزرگ دامپزشكان در جهت معرفي تنوع خدمات اين حرفه به خود ببيند و در حريم مهر‌ورزي دولت عدالت‌گستر جمهوري اسلامي ايران،‌ شاهد فتح بيش از پيش قله‌هاي افتخارات علمي در گستره فعاليتهاي متنوع دامپزشكي كشور باشيم./


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal