1.5 تن خاویار پرورشی امسال در مزارع کشور تولید شد
1392/12/19

رییس سازمان شیلات کشور گفت: امسال حدود 1.5 تن خاویار پرورشی در مزارع کشور تولید شد که بیش از یک تن آن صادر می‌شود و به نظر می‌رسد میزان تولید این محصول در سال آینده به دو تن افزایش یابد.

حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: گرچه سرمایه‌گذاری‌های بسیاری برای پرورش ماهیان خاویاری در مزارع پرورشی کشور صورت گرفته و ماهیان خاویاری در مرحله‌ خاویار‌دهی هستند اما با توجه به این‌که برخی تمهیدات و شرایط لازم به ویژه برای سال آخری که این ماهیان می‌خواهند به رسیدگی خاویاری برسند فراهم نشد و تولید این محصول به بیش از 1.5 تن نرسید.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سازمان شیلات به نظر می‌رسد برای سال آینده تولید خاویار پرورشی به حدود دو تن افزایش یابد.

رییس سازمان شیلات ادامه داد: تولید گوشت ماهیان خاویاری در سال جاری افزایش بیشتری خواهد داشت و با توجه به این‌که صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر از سال 2010 با توافق پنج کشور حاشیه دریای خزر ممنوع شده هم‌اکنون سبد مصرفی مردم را گوشت ماهیان پرورشی تامین می‌کند.

صالحی گفت: سازمان شیلات نیز حمایت می‌کند در جداسازی ماهیان خاویاری نر و ماده پس از دو تا سه سال قرار‌ داشتن در زنجیره‌ پرورش ماهیان نر که نمی‌خواهند مجددا وارد زنجیره‌ مولد شوند، زودتر شناسایی و رهاسازی شوند تا از گوشت آنها بتوان استفاده کرد.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal