حمایت جدی دولت های نهم و دهم از صنعت آبزی پروری
1391/07/09

رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران گفت : صنعت آبزي پروري مورد حمايت جدي دولت هاي نهم و دهم بوده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، دكتر "" عباسعلي مطلبي "" در آيين تكثير و پرورش ميگوي "" وانامي "" در پژوهشكده اكولوژي درياي خزر در ساري ، افزود : تكثير و پرورش ميگوي وانامي با رويكرد بومي سازي در چند سال اخير در كشور آغاز شد و همسو با آن تاكنون اقدامات مطلوبي انجام شده و يا در دست انجام است.

وي با اظهار اين كه اصلاح نژادي و مولدسازي از جمله تكثير و پرورش ميگو در دستور كار موسسه تحقيقات شيلات كشور قرار دارد ، اظهار داشت : اولين گام براي مولدسازي ميگوي وانامي در استان گلستان برداشته شد و اين نوع ميگو در آن استان پس از تكثير در اختيار بخش خصوصي قرار گرفت.

رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران افزود : مازندران ، با توجه به شرايط مطلوب آب و هوايي از ظرفيت بالايي براي تكثير و پرورش ميگوي وانامي برخوردار است.

مطلبي گفت : طرح پرورش ميگو در مناطق مختلف كشور اكنون در دستور كار است و در اين زمينه تاكنون اقدامات مطلوبي انجام شده است.

وي افزود : سرمايه گذاري مطلوبي نيز در چند سال اخير براي فراوري محصول ميگو در كشور صورت گرفته به گونه اي كه اكنون محصولات فراوري شده به خارج از كشور صادر مي شود.

رئيس موسسه تحقيقات و آموزش شيلات ايران گفت : با هدف ايجاد تحول در صنعت شيلات و آبزي پروري كشور ، اكنون طرح هاي بسيار متعددي در حال مطالعه و اجر است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal