اشتغالزایی؛ رویکرد دور چهارم سفرهای استانی دولت
1391/02/23

 

 

وزير جهاد كشاورزي گفت:روند قيمت گوشت و تخم مرغ خوب شده و ما امسال شاهد وفور ميوه با قيمت مناسب در بازار خواهيم بود. به گزارش خبرگزاري فارس، صادق خليليان وزير جهاد كشاورزي پنجشنبه شب با حضور در برنامه ديروز امروز فردا درباره يكصدومين سفر استاني رئيس جمهور اظهار داشت: وقتي سفرهاي استاني رويكرد شود سفرهاي دستگاه‌ها نيز هدفمند مي‌شود.خليليان با اشاره به لزوم توسعه متوازن ادامه داد: برخي از دولت‌ها كه به دنبال توسعه بودند مي‌گفتند اگر در توسعه بخشي از جامعه نيز زير چرخ‌هاي آن له شود مهم نيست. در حالي كه اين امر اشكال دارد چرا كه همه مردم بايد از شيريني توسعه برخوردار شوند.وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه در دولت نهم و دهم مناطق مختلف از جمله مناطق نزديك پايتخت و بخش‌هاي دور دست و محروم كشور با هم ديده شد افزود: در سفرهاي استاني ديدگاه راهبردي وجود دارد.وي در ارزيابي بخش كشاورزي در مصوبات استاني اظهار داشت: در طول سفرهاي مختلف ما مصوبات متنوعي داشتيم؛ در دور اول 301 مصوبه در استان‌ها در بخش كشاورزي به تصويب رسيد كه 298 طرح آن خاتمه يافته است و تنها يك درصد باقي مانده است.خليليان افزود: 486 مصوبه در دور دوم تصويب شد كه 355 طرح آن نيز خاتمه يافته است و مي‌توان گفت در مجموعه 73 درصد مصوبات انجام شده است.

خليليان با اشاره به مصوبات دور سوم ادامه داد: از 401 مصوبه مربوط به حوزه كشاورزي 65 طرح آن خاتمه يافته كه ما بقي تا پايان دولت دهم به اتمام مي‌رسد.

وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه رويكرد دور چهارم اشتغالزايي است، تصريح كرد: ما در عين مشكلات مصوبات قبلي نيز را پيگيري مي‌كنيم تا دور چهارم آنها را برطرف كنيم.

خليليان با اشاره به توجه دولت نهم به مشكلات بر زمين مانده كشور تصريح كرد: بسياري از مناطق روستايي از نعمت توسعه بي بهره و كم بهره بودند اما دولت فعلي در سال 89 آخرين روستا را نيز برق رساني كرد.

وزير جهاد كشاورزي درباره كيفيت سفرهاي استاني گفت: از ابتداي اين سفرها تاكنون ما در دو لايه كارها را دنبال كرديم؛ يك لايه مربوط به ارتباط رئيس جمهور با مردم و لايه ديگر انجام كارها توسط دستگاه هاي اجرايي بود.

وي تاكيد كرد شوق و انگيزه كاري مسئولان در سفرهاي استاني همچنان بالا است و در عين حال آنها در اين امر از پختگي نيز برخوردار شده‌اند.

وي با بيان اينكه كارها در سفرهاي استاني بسيار خوب پيش مي‌رود اما آمار تبليغي اين سفرها كاهش يافته است افزود: ما حتي به سفرهاي سرزده نيز مي‌رويم اما آنها را كمتر تبليغ مي‌كنيم.

خليليان با بيان اينكه در دور سوم و چهارم سفرهاي استاني كار با شدت بيشتري در حال انجام است يادآور شد: طبق ارزيابي سازمان‌هاي بين المللي ايران جزء 17 اقتصاد برتر دنيا است كه اين امر نشان مي‌دهد كارها خوب پيش رفته است.

وزير جهاد كشاورزي در خصوص گراني‌هاي اخير اظهار داشت: گراني‌هاي اخير مربوط به محصولات كشاورزي و محصولات صنعتي و معدني است كه ما در حال پيگيري اين امر هستيم.

وي ادامه داد: قبل از افزايش نرخ ارز بازار حالت با ثباتي داشت اما وقتي نرخ ارز افزايش يافت اولين تاثير آن بر روي مواد اوليه‌اي بود كه از خارج وارد مي‌شد و طبيعي است كه اين امر بر روي افزايش قيمت‌ها موثر باشد.

وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه قيمت كالاي تخم مرغ از چند ماه قبل رو به كاهش است و در تهران 3 هزار و 500 تومان نيز فروخته شده خاطرنشان كرد: در حال حاضر ما به صادرات تخم‌مرغ نيز رسيده‌ايم.خليليان افزود: بخش عمده‌اي از اين گراني‌ها مربوط به سوء استفاده برخي از افراد از اين فضاها بود؛ در حال حاضر ما متهم به افزايش توليد سيب زميني و پياز هستيم.وي در پايان تاكيد كرد: روند قيمت گوشت و تخم مرغ خوب شده و ما امسال شاهد وفور ميوه با قيمت مناسب در بازار خواهيم بود.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal