طرح تشكيل صنوف كشاورزي تاپايان سال ابلاغ مي‌شود
1386/06/14

 

مديركل امور تشكلهاي كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي گفت:طرح تشكيل صنوف كشاورزي به تصويب دولت رسيده و تا پايان امسال ابلاغ مي‌شود.

به‌گزارش ايرنا، مهندس تقي رجبي در جمع كشاورزان خبره استان قم افزود: تشكيل صنوف كشاورزي مطلوب‌ترين شكل تشكل‌هاي كشاورزي است تا از اين طريق كليه مشاغل كشاورزي در قالب صنف تعريف شود.

وي شناسايي مشاغل اين رشته، رتبه بندي افراد شاغل و متقاضي در اين رشته‌ها و رسيدگي به تخلفات كشاورزان و احقاق حقوق اين افراد را از اهداف تشكل‌هاي صنفي ذكركرد.

وي بيان داشت: تشكل‌هاي صنفي پل ارتباطي بين كشاورزان و مسوولان هستند و با توجه به اينكه كشاورزان به تنهايي نمي‌توانند از حقوق خود دفاع كنند ايجاد اين تشكل‌ها ضرورت بيشتري مي‌يابد.

مهندس رجبي حضور خبرگان بخش كشاورزي را در اين تشكل‌ها موثر دانست واضافه كرد: انتقال آگاهي از خبرگان به ديگر كشاورزان زمينه بهبود كيفي و كمي هرچه بيشتر توليد محصولات كشاورزي را در كشور به دنبال دارد.

وي ادامه داد: افزايش سطح آگاهي كشاورزان در خصوص ضرورت پوشش بيمه‌اي از ديگر مواردي است كه هم‌اكنون به طور جدي و با سرمايه‌گذاري مناسب از سوي دولت در حال پيگيري مي‌باشد.

مهندس رجبي افزود: تاكنون ‪۴۰۰هزارخانوار كشاورز در قالب دوميليون نفر طي دو سال گذشته تحت پوشش بيمه قرار گرفته كه اين تعداد با فرهنگ‌سازي لازم بايد گسترش يابد.

وي گفت: در حال حاضر ‪۸۶۰كارگزار بيمه در قالب تعاوني كشاورزي به وزارت رفاه معرفي شده‌اند تا بيمه كشاورزان را پيگيري نمايند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal