با حضور دبير شوراي نگهبان همايش طليعه‌داران نور و هدايت در وزارت جهادكشاورزي برگزار شد
1386/06/21

همايش طليعه‌داران نور و هدايت با حضور دبير شوراي نگهبان و اعضاي كميته روحانيت ستاد امر به معروف و نهي از منكر در ساختمان شهيد نعمتي جم وزارت جهادكشاورزي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي در اين همايش آيت‌ا... احمد جنتي دبير شوراي نگهبان و رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر در سخناني امر به معروف و نهي از منكر را خدمتي بزرگ به جامعه خواند و گفت: «چنانچه بتوانيم مفهوم اين فريضه ديني را به درك و به درستي به جامعه انتقال دهيم موفقيت‌هاي زيادي در جلوگيري از ارتكاب به گناه و مسايل اجتماعي بدست خواهيم آورد.

وي بر اصلاح ساختار اداري كشور با بهره‌گيري از معروفات و نهي از منكرات تاكيد كرد و برخورد مناسب با ارباب رجوع، انجام به موقع كار مردم، برپايي نماز، زنده نگهداشتن اعياد و مناسبت‌هاي ملي و مذهبي رااز مصاديق معروفات و رشوه‌خواري و سرگرداني مردم را دررديف معضلات و منكرات در بخش اداري دانست.

دبير شوراي نگهبان در عين حال افزود: ما بايد به دنبال اصلاح نفس خودمان باشيم و سپس به سراغ احياي امر به معروف و نهي از منكر برويم.

وي با تاكيد بر تقويت ارتباط با مقام ولايت و اولياي خدا، آنها را همچون دژ محكمي براي پناه بردن از شر آفات و منكرات دانست.

حجت‌الاسلام و المسلمين حاج آقا عالمي نماينده ولي فقيه در وزارت جهادكشاورزي نيز در اين همايش مهمترين راه براي عملي شدن امر به معروف و نهي از منكر در كشور را مراقبت و خودسازي بيشتر خود آمران به معروف و نهي‌كنندگان از منكر دانست.

وي ضمن ابراز خوشبيني از شرايط اجتماعي كشور گفت: تغييرات اجتماعي و كاهش مفاسد در جامعه نسبت به قبل از انقلاب اسلامي قابل مقايسه نيست و امروزه مردم بيشتر به ارزش‌هاي اخلاقي و اسلامي روي آورده‌اند.

حاج آقا عالمي افزود: اصلاح جامعه به سادگي عملي نيست، اما آمران به معروف و نهي‌كنندگان از منكر نبايد مايوس شوند و به وظايف خود عمل كنند.

نماينده ولي فقيه با بيان اين كه نصح المومن به معناي هدايت و خيرخواهي مومنان، امرا وافرادي است كه در حاكميت نقش دارند گفت: بزرگان و عالمان از طريق نفوذ كلام و مردم با يادآوري مشكلات و مسايل مي‌توانند در هدايت مسؤولان كشور مؤثر باشند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal