طرح اصلاح قانون دامپزشكي يا انحلال سازمان دامپزشكي ؟
1387/10/07

رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: طرح اصلاح قانون دامپزشكي به معناي انحلال سازمان دامپزشكي است چراكه بسياري از وظايف نظارتي و حاكميتي سازمان دامپزشكي در مقابل بروز اپيدمي‌ها و بيماري‌ها گرفته خواهد شد و سازمان اجازه اقدام و انجام عمليات پيگشيرانه را ندارد اما از طرف ديگر بايد پاسخگو باشد.

دكترمجتبي نوروزي در گفت‌وگو با (ايسنا)، درباره طرح‌ اصلاح قانون دامپزشكي گفت: اين طرح اعلام وصول شده و طي اين هفته يا هفته آينده در مجلس شوراي اسلامي مطرح مي‌شود.

وي با انتقاد از اينكه در اين طرح تناقضات بسيار زيادي وجود دارد، اظهار كرد: طبق اين طرح بين وظايف و اختيارات سازمان دامپزشكي جدايي خواهد افتاد چراكه بسياري از اختيارات و موارد عملياتي كه با همكاري بخش خصوصي در زمينه‌ي بهداشت دام انجام مي‌شد از اين سازمان گرفته مي‌شود كه به سود بهداشت جمعيت دامي و انساني كشور نيست.

نوروزي افزود: طبق اين طرح رديف اعتباري، كدهاي اعتباري، اقدامات احتياطي و حفظ و حراست سرمايه‌هاي دامي كشور از سازمان دامپزشكي گرفته مي‌شود و مشخص نيست كه اين وظايف به چه بخشي ارائه مي‌شود.

رييس سازمان دامپزشكي كشور با بيان اينكه هيچ نقطه نظري از وزارت جهاد كشاورزي و سازمان دامپزشكي در اين طرح اعمال نشده است، گفت: نقطه نظرات سازمان به طراح كميسيون اعلام شده كه اگر اصلاحات با همفكري صورت گيرد به سود بهداشت دام كشور و به تبع آن بهداشت جامعه‌ي انساني خواهد بود.

وي با بيان اينكه هم‌اكنون در حالت بروز اپيدمي‌ها و بيماري‌ها واكنش و فعاليت‌هاي سريع از سوي سازمان دامپزشكي انجام مي‌شود، گفت: باتوجه به اينكه قوانين سازمان دامپزشكي كه مربوط به سال 1350 است بايد اصلاحات و تغييراتي در راستاي اقتدار فعاليت‌هاي سازمان دامپزشكي براي نظارت بهتر بر بيماري‌ها، واكسيناسيون، بخش دارو، درمان و ... صورت مي‌گرفت اما اين امر محقق نشده و طرح انحلال سازمان دامپزشكي در پيش گرفته شده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط

  • 1.png

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal