نمايشگاه توانمندي‌هاي كشاورزي جنوب كرمان در خانه ملت برپا شد
1391/12/22

 

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي ،مهندس مجيد دريني رئيس سازمان جهادكشاورزي جنوب كرمان (جيرفت و كهنوج) درحاشيه اين نمايشگاه گفت: با پيگيري‌هاي نمايندگان مردم جنوب كرمان در مجلس شوراي اسلامي و موافقت هيات رئيسه مجلس، نمايشگاهي از توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي منحصر به فرد كشاورزي جنوب كرمان (منطقه جيرفت و كهنوج) از 20 اسفندماه سالجاري به مدت 4 روز در محل نمايشگاه دائمي خانه ملت برپا ‌شده است.

وي افزود: تنوع اقليمي كرمان به واسطه اختلاف ارتفاع 369 تا 3886 متر از سطح دريا موجب توليد انواع و اقسام محصولات زراعي و باغي با كيفيتي مناسب و خارج از فصل در منطقه جيرفت و كهنوج استان كرمان شده است.

رئيس سازمان جهادكشاورزي جنوب كرمان گفت: مزيت مهم و مطرح محصولات جنوب كرمان به ويژه در توليد انواع مركبات و خرما سالم بودن آنهاست و در همين راستا با تلاش‌هاي گسترده اين سازمان در زمينه كاهش مصرف سموم و كودهاي شيميايي، توسعه مبارزه تلفيقي آفات اين منطقه را از پيشگامان توليدات ارگانيك در خاورميانه قرار داده است.

 همچنين در 10 محصول كشاورزي منطقه جيرفت و كهنوج به لحاظ سطح و ميزان توليد جايگاه اول تا سوم كشوري را به خود اختصاص داده است.

وي يادآور شد: در اين نمايشگاه انواع مركبات و خرما، محصولات سبزي و صيفي، ، توليدات دامي و محصولات آبزيان در معرض ديد بازديدكنندگان  قرار گرفته است.

گفتني است: رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز پس از بازديد در دفتر يادبود اين نمايشگاه نوشته است: نمايشگاه محصولات كشاورزي و صنابع دستي مناطق جنوب كرمان نشان از تنوع چشمگير محصولات و ذوق هنري مردم اين منطقه دارد .

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal