3 ميليون و765 هزار تن محصولات كشاورزي امسال فرآوري مي شود
1387/06/30

مديركل دفتر حمايت از صنايع تبديلي و تكميلي وزارت جهاد كشاورزي اعلام كرد: فرآوري محصولات كشاورزي از 2 هزار و 600 تن سال گذشته به 3 ميليون و 765 هزار تن در سال جاري افزايش مي يابد.

عليرضا پوربصير در گفتگو با مهربا اشاره به اهداف كمي برنامه صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي در سال جاري گفت: ميزان فرآوري محصولات زراعي بالغ بر 996 هزار تن و محصولات باغي كشور معادل يك ميليون و 181 هزار تن در سال جاري  پيش بيني شده است.

مديركل دفترحمايت از صنايع تبديلي و تكميلي وزارت جهاد كشاورزي ميزان فرآوري محصولات دامي در سال جاري را بالغ بر يك ميليون و 514 هزار تن اعلام كرد و افزود: پيش بيني مي شود امسال ميزان فرآوري محصولات شيلاتي به 74 هزار تن بالغ شود.

وي اعلام كرد: در سال جاري فرآوري محصولات زراعي، باغي ، شيلاتي و دامي به 3 ميليون و 765 هزار تن افزايش مي يابد، كه اين ميزان فرآوري اشتغال سالانه 12 هزار نفر را به دنبال دارد.

پوربصيرعنوان كرد: ميزان سرمايه گذاري به منظور فرآوري محصولات كشاورزي در سال جاري بالغ بر 4 هزارو 500 ميليارد ريال برآورد شده، ضمن اينكه ميزان صادرات محصولات فرآوري شده به 142 ميليون دلار خواهد رسيد.

وي خاطرنشان كرد: در سال گذشته ميزان فرآوري محصولات كشاورزي اعم از محصولات زراعي، باغي، دامي و شيلاتي در كشور معادل 2 هزار و 600 تن بوده، در حاليكه پيش بيني كل فرآوري معادل 2 هزار و 858 بوده است؛ لذا 91 درصد هدف برنامه محقق شده است.

مديركل دفترحمايت از صنايع تبديلي و تكميلي وزارت جهاد كشاورزي ميزان سرمايه گذاري در واحدهاي صنايع تبديلي و تكميلي به بهره برداري رسيده در سال گذشته را 2 هزار و 930 ميليارد ريال خواند و گفت: در سال گذشته ميزان 3 هزار و 500 ميليارد ريال سرمايه گذاري در واحدهاي صنايع تبديلي و تكميلي پيش بيني شده بود، كه با توجه به ميزان مذكور معادل 84 درصد هدف برنامه محقق شده است.

وي تصريح كرد: در سال گذشته پيش بيني شده بود معادل 15 هزار و 540 نفر اشتغال در واحدهاي صنايع تبديلي و تكميلي ايجاد شود، در حاليكه ميزان تحقق آن بالغ بر 8 هزار و 161 نفر بوده است.

پوربصير تصريح كرد: ميزان صادرات محصولات فرآوري شده در سال گذشته معادل 200 ميليون دلار بوده، در حاليكه رقم پيش بيني شده براي آن 128 ميليون دلار بوده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal