قانون عضویت ایران در مرکز ماشینها و مهندسى کشاورزى آسیا و اقیانوسیه ابلاغ شد
1387/12/24

 

رييس جمهور قانون عضويت ايران در مركز ماشينها و مهندسى كشاورزى آسيا و اقيانوسيه را ابلاغ كرد .

اين قانون پيشتر در مجلس شوراى اسلامى تصويب و به تاييد شوراى نگهبان رسيده بود .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت،بر اساس اين قانون، به دولت اجازه داده مي‌شود در مركز ماشينها و مهندسى كشاورزى آسيا و اقيانوسيه عضو شود و نسبت به پرداخت حق عضويت مربوط اقدام كند و دستگاه اجرائى طرف عضويت وزارت جهاد كشاورزى تعين شده است.

مركز منطقه‌اى ماشين‌آلات و مهندسى كشاورزى آسيا – اقيانوسيه (APCAEM)با هدف افزايش همكاريهاى فنى در بين اعضاء و كشورهاى عضو كميسيون اجتماعى – اقتصادى آسيا و اقيانوسيه(ESCAP) با ديگر اعضاى سازمان ملل از طريق تبادل اطلاعات، تبادل نمونه‌هاى اوليه، تبادل تكنولوژى و ترفيع تحقيقات، توسعه و ترويج تكنولوژى ماشينها و مهندسى كشاورزى در منطقه تشكيل شده است.

كمك به اعضاء از طريق انتشار اطلاعات در زمينه پيشرفت توليد محصولات كشاورزى ، (مكانيزاسيون) كشاورزي،حمايت پيشرفت‌هاى روستايي، بيوتكنولوژى و مهندسى ژنتيك از جمله وظايف اين مركز است .

مركز ماشينها و مهندسى كشاورزى آسيا و اقيانوسيه، همچين در جهت پيشرفت تحقيقات و توسعه، تاسيس بانكهاى اطلاعاتى و تبادل اطلاعات و سازگارى كشاورزى و تكنولوژى مهندسى وابسته به كشاورزى مبتنى بر محصولات زراعى با كشورهاي عضو همكاري مي كند.

 كمك به اعضاء جهت تجارى كردن و عرضه تكنولوژي‌هاى مناسب و كمك به كاهش و رفع محروميت و توسعه روستايى از طريق ايجاد پروژه‌هاى آزمايشى و نمايشي،اجراء تجربيات حاصله و اختيار دادن و زنان روستايى از طريق ائتلاف آنها در امور ماشينى كردن (مكانيزاسون) و فعاليت‌هاى توليدى از جمله فرآورى محصولات زارعى از ديگر وظايفي است كه مركز ماشين ها و مهندسي كشاورزي اسيا و اقيانوسيه  بر عهده دارد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal