زنبورداران درمناطق دچار خـشـكسـالي داروي رايگان دريافت مي كنند
1387/02/01

رييس سازمان دامپزشكي كشور اعلام كرد: به منظور مقابله با بحران خشكسالي و كاهش خسارات ناشي از آن در بخش زنبور عسل، حدود 20 ميليارد ريال داروي يارانه‌اي خريداري شده است كه با دستور وزير جهاد كشاورزي در مناطقي كه خشكسالي حادث شده است داروي رايگان در اختيار زنبورداران قرار مي‌گيرد.

دكترمجتبي نوروزي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: كميته‌اي در وزارت جهاد كشاورزي به منظور تشخيص مكان‌هاي خشكسالي با حضور همه سازمان‌ها و معاونان تشكيل شده كه طبق تشخيص اين كميته (مكان مواجه شده با خشكسالي) داروي لازم به طور رايگان توزيع خواهد شد.

وي همچنين از خريد شكر يارانه‌اي توسط معاونت امور دام خبر داد و افزود: با توجه به اينكه زمان خشكسالي جمع‌آوري شهد و گرده كاهش مي‌يابد براي حفظ جمعيت زنبورهاي عسل بايد از تغذيه دستي كه عمدتا شكرآب است استفاده شود كه تامين شكر يارانه‌اي براي زنبورداران درحال پيگيري است.

نوروزي خاطرنشان كرد: زماني كه شهد به اندازه كافي در محيط نباشد زنبور عسل به برخي بيماري‌ها از جمله بيماري‌هاي انگلي حساس مي‌شود.

رييس سازمان دامپزشكي آمارهاي عنوان شده درخصوص تلفات و از بين رفتن زنبورستان‌ها بر اثر خشكسالي را غيرواقعي دانست و گفت: اين پيش‌بيني‌ها‌ جامع و كامل نيست چراكه مشكلات و تاثيرات خشكسالي سال جاري طي چند ماه آينده (فصل تابستان) بروز خواهد كرد كه اين ارقام در آن زمان بايد برآورد شود.

وي در پايان تصريح كرد: مسلما خشكسالي در توليدات همه بخش‌هاي دام، طيور، آبزيان و زنبور عسل تاثيرگذار خواهد بود اما درحال حاضر نمي‌توان رقم مشخص و دقيقي براي كاهش توليدات اعلام كرد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط

  • شرعي 1.bmp
  • شرعي 2.bmp

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal