ايران هفتمين توليد كننده گوشت مرغ در جهان
1392/12/06

رضا تركاشوند مدير كل دفتر امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به جايگاه قابل توجه ايران در توليد گوشت مرغ در جهان و ظرفيت ايجاد شده گفت در سال جاري حدود 2 ميليون تن گوشت مرغ در كشور توليد شده است اين در حالي است كه با توجه به ظرفيتهاي ايجاد شده در كشور توان توليد ايران يك ميليون تن بيشتر از توليد فعلي است.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي به نقل از معاونت امور توليدات دامي، تركاشوند در ادامه به گزارش فائو در اين زمينه اشاره كرد و اظهار داشت: ايران در ميان 10كشور  عمده توليد كننده گوشت مرغ جهان در رتبه هفتم قرار دارد؛ اين در حالي است كه كشور ما در بحث صادرات گوشت مرغ جايگاه چنداني ندارد و از طرفي برزيل با 11422 هزار تن توليد، در رتبه اول صادركنندگان گوشت مرغ در جهان قراردارد كه حدود 28% (معادل 3580 هزار تن) از توليد خود را به صادرات اختصاص داده است همچنين برخي از كشورها مانند تايلند كه در رديف چهارم عمده كشورهاي صادر كننده گوشت مرغ  قرار دارد تا 36% از توليد خود را به صادرات اختصاص داده است.

مدير كل دفتر امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به حضور 12 كشور عمده وارد كننده گوشت مرغ در منطقه خاورميانه و كشورهاي همسايه به واردات  سالانه حدود 3 ميليون تن گوشت مرغ به اين كشورها خبر داد.

تركاشوند گفت : علل اصلي عدم توانايي رقابت ايران در بازارهاي صادراتي را  بالا بودن قيمت تمام شده گوشت مرغ و عدم امكان توليد مرغ با ويژگي هاي صادراتي اعلام كرد.

وي پراكندگي فرآيند توليد در  ساختار صنعت طيور و جزيره اي بودن واحدهاي توليدي را از علل ناكارآمدي كيفيت صادراتي  مطابق سفارش مشتري عنوان و تصريح كرد: در اين ساختار هزينه توليد به دليل وجود گسترده عوامل واسطه اي و همچنين نامطلوب بودن ضرايب اقتصادي و شاخص توليد بسيار بالاست به همين خاطر قيمت تمام شده مرغ بالاتر از قيمت هاي جهاني است. وي يادآور شد: در حال حاضر قيمت مرغ صادراتي در منطقه حدود 2 دلار است و ما در صورتي مي توانيم در بازار منطقه حضور داشته باشيم كه حداقل با همين قيمت مرغ را عرضه كنيم؛  علاوه بر اين برنامه صادرات بايد پشتوانه و تداوم داشته باشد كه در ساختار پراكنده و جزيره اي امكان پذير نيست.

تركاشوند وجود برند براي صادرات و كنترل كيفيت و نظارت هاي لازم را ضروري دانست و گفت: برندي مي تواند در بازار مطرح شود كه بتواند به صورت مداوم نياز مشتري ها را تأمين نمايد؛ در سيستم پراكنده تأمين الزامات مذكور بسيار مشكل و تقريباً غير ممكن است و ما زماني مي توانيم در بازارهاي صادراتي منطقه جايگاه مناسب داشته باشيم كه سيستم و ساختار توليد را اصلاح نمائيم.

وي با تاكيد بر لزوم استقرار سيستم توليد يكپارچه گفت: با توجه به توليد مستمر و بهره مندي از تكنولوژي مناسب ، امكان توليد مرغ با سايزهاي مختلف با توجه به تقاضاي بازارهاي هدف فراهم مي شود و بدون شك قيمت تمام شده در اين سيستم پائين تر از سيستم جزيره اي خواهد بود.

مدير كل دفتر امور طيور، زنبورعسل و كرم ابريشم وزارت جهاد كشاورزي در ادامه با ابراز اميدواري از حضور ايران در بازارهاي منطقه و مزيت نسبي توليدات كشور، توسعه سيستم توليد يكپارچه گوشت مرغ را دستاوردي نويد بخش براي صنعت طيور كل كشور مورد تاكيد قرار داد و پيش بيني كرد كه با اين فرآيند در آينده بخش قابل توجهي از نيازهاي منطقه توسط توليدكنندگان ايراني تامين شود.

وي افزود: در 10 ماهه اول سال جاري حدود 32000 تن گوشت مرغ و قطعات و احشاء خوراكي صادر شده كه عمدتاٌ توسط توليدكنندگان زنجيره اي و با تائيد دفتر امور طيور صورت گرفته است.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal