اجرا ي كشت همزمان برنج و پرورش اردك و ماهي از پاييز
1388/05/20

 

مديركل دفتر ترويج و بهبود نظام‌هاي ترويجي از اجراي طرح كشت توام برنج با پرورش ماهي و اردك خبر داد. مهندس محمد‌علي نوروززاده در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اينكه طرح كشت همزمان برنج و پرورش اردك و ماهي از پاييز سال آينده در مزارع برنج كشور اجرا خواهد شد، افزود: البته اين طرح در ابتدا به صورت الگويي در سطح كمي انجام خواهد شد و پس از به دست آمدن نتيجه لازم در سطح وسيع اين كار انجام خواهد شد.

نوروززاده با يادآوري اينكه امسال نيز در يك طرح نو كشت توام برنج با پرورش اردك در يكي از روستاهاي بابلسر اجرا شد، افزود: با اجراي اين طرح در اين مزارع چهار تن برنج خالص به همراه چهار تن گوشت اردك بدست آمد. او اضافه كرد: توليد برنج در اين مزارع به صورت طبيعي و بدون استفاده از سم و به صورت ارگانيك انجام شده است. وي خاطرنشان كرد: خوشبختانه به دليل نتايج مثبتي كه از اجراي اين طرح به دست آمد و به دليل استقبال برنج‌كاران از اين طرح، معاونت توليدات گياهي قول داده كه براي سال آينده اردك مورد نياز برنج‌كاران متقاضي را براي توسعه اين طرح به صورت رايگان در اختيارشان قرار دهد.

وي تاكيد كرد: با اجراي اين طرح علاوه بر افزايش توليد و به دست آمدن محصول ارگانيك، درآمد برنج‌كاران و رضايتمندي آنها نيز افزايش مي‌يابد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal