صعود زمستانه كوهنوردان به قله كاسونك
1389/11/04

 

  گروه كوهنوردي وزارت جهاد كشاورزي به همراه كوهنوردان سازمان تعاون روستايي در صعودي زمستانه به قله كاسونك به ارتفاع 3 هزار و 650 متر صعود كردند.

به گزارش خبرنگار ما، اين صعود بر اساس تقويم شش ماهه دوم امسال در 24 دي ماه توسط كوهنوردان وزارت انجام شد.

          اين صعود شش ساعته از ساعت 8:40 از پاسگاه حفظ محيط زيست بعد از روستاي گرمابدر در منطقه جنوبي البرز مركزي يعني از ارتفاع 2 هزار و 523 متري به سمت قله كاسونك آغاز شد. برف‌كوبي سنگين در محل معدن قديم به علت برف فراوان و ارتفاع 5/1 متري آن، باعث كندي حركت و صرف انرژي گروه شد. در ساعت 13 كوهنوردان به گردنه خاتون بارگاه رسيدند، تنها چهل دقيقه براي رسيدن به قله فاصله بود اما به دليل بهمن‌‌گير بودن مسير و كوتاه بودن طول روز، گروه از پاي قله آهنگ بازگشت نواخت و در ساعت 15 همگي به پايين قله رسيدند.

          اين صعود به سرپرستي اميرمسعود امين‌علي، با مسووليت فني سيدابراهيم ساداتي از كوهنوردان بنام وزارت و با حضور يوسف گودرزي، محمد جلالي، علي امامي‌زاده، مهدي سليمان‌فلاح، غلامرضا خوش‌زبان، شهناز نجفي، جعفر مقدسي، محمدرضا مقدسي، سيدحسين مكي، مسعود صالحي‌فر، پرويز عبدالملكي، محمد دارائي و مسعود نكوكار برگزار شد.

          لازم به ذكر است، در اين صعود حداكثر دما 2 درجه سانتي‌گراد زير صفر و حداقل برودت هوا در ارتفاعات 13 درجه سانتي‌گراد زير صفر بود.

 

 

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal