گسترش همکاری‌های کشاورزی ایران و مالاوی
1387/01/27

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي خانم جويس باندا وزير امور خارجه كشور آفريقايي مالاوي در ديدار با مهندس محمد رضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي در محل اين وزارتخانه خواستار مساعدت هاي علمي وفني كشورمان در زمينه كشاورزي به مالاوي شد.

خانم جويس باندا افزود: تنباكو، سويا، برنج، ذرت، خشكبار و گندم از جمله محصولات كشاورزي مهم در مالاوي محسوب مي شود كه با توجه به موفقيت هاي ايران در زمينه كشت گندم خواستار بهره مندي از اين دستاوردها هستيم.

وي افزود: پرورش و واكسيناسيون دام، روش هاي نوين آبياري، مقابله با سيلاب و خشكسالي از جمله ساير موضوعاتي است كه مالاوي خواستار استفاده از تجربيات جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

همچنين در اين ديدار وزير جهاد كشاورزي گفت: اين وزارتخانه داراي مراكز و موسسات تحقيقاتي و آموزشي بسياري است كه مي تواند در زمينه هاي مختلف به توسعه علمي كشاورزي در مالاوي كمك كند.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران در زمينه بيوتكنولوژي و توليد محصولات ارگانيك كشاورزي آماده انتقال تجربيات خود به مالاوي است و همچنين با توجه به قرار گرفتن ايران در منطقه خشك و نيمه خشك و متوسط بارندگي 250 ميليمتر در سال در زمينه استفاده از روش هاي نوين آبياري از پيشرفت هاي خوبي رسيده است.

وي اضافه كرد : وزارت جهادكشاورزي آمادگي دارد در زمينه كشاورزي و دامي دوره هاي آموزش كوتاه مدت و بلند مدت را در قالب بورس به دانشجويان مالاويايي ارايه كند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal