وزير جهاد كشاورزي : محصولات كشاورزي بايد نقدي خريد شود
1385/08/20

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

 

وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد: بر اساس سياستهاي دولت، دستگاههاي مسوول بايد محصولات كشاورزي را به صورت نقدي خريد كنند.

" محمدرضا اسكندري" كه همزمان با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي به استان سمنان سفر كرده است روز شنبه با اشاره به برنامه خريد پنبه به خبرنگار ايرنا گفت : قيمت تضميني خريد پنبه كيلوئي چهار هزار و ‪۷۰۰ريال است و كشاورزان تاكنون اين محصول را بالاتر از اين نرخ به فروش رسانده‌اند.

وي گفت: مراكز خريد پنبه تاكنون پنبه‌اي را تحويل نگرفته‌اند.

اسكندري با بيان اينكه در سال زراعي ‪۸۵ - ۸۶كشور در توليد جو به خودكفايي مي‌رسد افزود: نياز سالانه كشور به جو سه ميليون و ‪۷۰۰هزار تن است كه در سال زراعي گذشته سه ميليون و ‪۴۰۰هزار تن جو از اراضي زير كشت برداشت شده است.

وي ايجاد امنيت غذايي را وظيفه وزارت جهاد كشاورزي دانست و اظهار داشت: ضريب امنيت غذايي كشور در سال زراعي گذشته ‪۹۴درصد بوده است و تلاش مي‌شود اين ضريب به ‪۱۰۰درصد افزايش يابد.

وزير جهاد كشاورزي گفت: در برنامه چهارم توسعه كشور به جز در دانه‌هاي روغني از نظر واردات محصولات اساسي به خودكفايي مي‌رسد.

وي گندم، جو، ذرت، برنج، نباتات صنعتي شامل چغندر قند از جمله محصولات اساسي كشاورزي است.

وزير جهاد كشاورزي با تاكيد بر اينكه دولت تعرفه‌هاي واردات را به نحو احسن تنظيم كرده است گفت: روند رو به رشد كاهش سطح زير كشت كه هر ساله با آن مواجه بوده‌ايم از امسال ديگر با اين مشكل مواجه نخواهيم شد.

وزير جهاد كشاورزي در سفر به استان سمنان از مزارع جو و پنبه در بخش آرادان گرمسار بازديد و مسايل، مشكلات و برنامه‌هاي اين بخش در اين استان را مورد بررسي قرار داد.

 

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal