ارایه آئین نامه اجرایی قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی به دولت
1387/07/23

معاون آب، خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي گفت: پيش نويس آئين نامه اجرايي قانون جلوگيري از خرد شدن اراضي توسط وزير جهاد كشاورزي به معاون اول رياست جمهوري ارسال شد.

دكترفريد اجلالي در گفتگو با مهر گفت: پيش نويس آئين نامه اجرايي قانون جلوگيري از خرد شدن اراضي اخيرا توسط وزير جهاد كشاورزي به معاون اول رياست جمهوري ارسال شده است.

معاون آب، خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي بيان كرد: آئين نامه اجرايي و تعيين حد فني و اقتصادي به طور جداگانه در كارگروهي مشترك از معاونت آب و خاك و صنايع و ساير معاونتها با محوريت موسسه پژوهشهاي اقتصادي و برنامه ريزي در قالب 13 ماده تدوين شده است.

وي با اعلام اينكه قانون جلوگيري از خرد شدن اراضي در 63 درصد اراضي كشور اجرا خواهد شد، افزود: اين قانون پس از تصويب نهايي به منظور تحقق طرح ساماندهي واحدهاي خرد دهقاني عملياتي مي شود.

اجلالي در خصوص وضعيت كنوني آبياري مزارع ديم كشور اظهارداشت: بر اساس تحقيقات موسسه تحقيقات ديم كشور، انجام يك نوبت آبياري در هر مرحله از رشد گندم و جو، با افزايش عملكرد يك تن در هكتار در هر مرحله و در مجموع 3 تن در واحد همراه خواهد بود.

وي عنوان كرد: در سال جاري طرحي در قالب اختصاص يارانه مستقيم جهت اجراي عمليات لوله گذاري و كانال كشي از منابع آبي مطمئن به منظور انتقال آب جهت آبياري تكميلي مزارع ديم و نيز خريداري موتور پمپ جهت برداشت مستقيم آب از رودخانه هاي فصلي و نيمه فصلي براي انجام يك تا دو نوبت آبياري تكميلي مزارع ديم كشور كه گستره جغرافيايي آن بيشتر در مناطق معتدل و سرد كشور واقع شده، پيشنهاد شده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal