ایران رکورد برداشت گیلاس در جهان را شکست
1392/04/12

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان البرز از شكسته شدن ركورد جهاني برداشت گيلاس در باغات اين استان خبر داد و گفت: استان البرز دومين توليد‌كننده‌ي گيلاس در كشور است كه پيش‌بيني مي‌شود امسال 53 هزار و 200 تن گيلاس از باغات اين استان برداشت شود.

مسعود كريمي در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا)  با اشاره به توليد 240 هزار تني گيلاس در كشور اظهار كرد: استان البرز 13 درصد از توليد گيلاس ايران را به خود اختصاص داده است و روز گذشته در نمونه‌گيري از باغات اين استان با برداشت 55 تن گيلاس در هر هكتار ركورد جهاني عملكرد اين محصول شكسته شد.

وي با بيان اينكه بيشترين ميزان برداشت گيلاس در واحد سطح در كشور‌هاي پيشرفته و صنعتي كه باغات متراكم دارند 30 تا 35 تن در هكتار است، گفت متوسط برداشت اين ميوه دانه دار در كشور حدود 9 تن است كه استان البرز ركورد جديدي در كشور و جهان به ثبت رساند..

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان البرز تاكيد كرد: سالانه دو ميليون و 700 هزار تن گيلاس در جهان توليد مي‌شود كه ايران با توليد بيش از 200 هزار تن از اين محصول سومين توليد‌كننده گيلاس در جهان به شمار مي‌رود.

كريمي خاطر نشان كرد: سال گذشته 217 هزار تن گيلاس از باغات كشور برداشت شد كه سهم استان البرز 33 هزار و 110 تن بود كه پيش‌بيني مي‌شود امسال با افزايش 10 درصدي، توليد اين محصول به حدود 240 هزار تن و در استان البرز به 53 هزار و 200 تن برسد.

تعداد مشاهده خبر128 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal