گوشت و مرغ به میزان تقاضای مردم در ماه رمضان عرضه می شود
1388/05/20

سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي گفت : عرضه گوشت قرمز و مرغ منجمد از 15 تير آغاز شده و هيچ مشكلي در عرضه وجود ندارد و ذخاير به اندازه كافيست. دكترمحمدحسين انصاري فرد ، سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي در مصاحبه با سايت شبكه خبر ، دليل عمده گراني گوشت را فضاي رواني كه در ايام خاص مثل ماه مبارك رمضان و عيد ايجاد مي شود دانست و گفت: معمولا خود مردم و كاسب ها انتظار دارند در اين ايام خاص قيمت ها افزايش يابد.وي گفت: گوشت مرغ و قرمز از 15 تير با قيمت تعادلي در حال توزيع است ولي مردم سابقه ذهني خوبي از گوشت هاي منجمد ندارند و ترجيح مي دهند گوشت تازه تهيه كنند در صورتيكه در فصل تابستان گوشت منجمد بهداشتي تراست كه اين امر نياز به فرهنگ سازي دارد.

انصاري فرد تاكيد كرد : به ميزان نياز مردم گوشت وجود دارد و هيچ كمبودي در اين خصوص نيست چون ذخيره سازي به ميزان لازم صورت گرفته و مرغ منجمد به قيمت دوهزار پنجاه تومان تا دو هزارو صد عرضه مي شود. وي علت گراني گوشت در ماه رمضان را گرايش مردم به خريد و ذخيره سازي آن دانست و افزود: معمولا در اين ماه مصرف بالا مي رود اما موقت و طبيعي است كه كشتارگاه و مرغداري ها احساس مي كنند تقاضا بيشتر از عرضه است و قيمت ها افزايش مي يابد و ما براي تعادل بين عرضه و تقاضا گوشت منجمد هم عرضه مي كنيم. سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي بهترين نظارت بر قيمت گوشت را عرضه مازاد آن دانست و گفت: با عرضه مازاد در فروشگاه هاي بزرگ و ميادين تره بار مي توان قيمت ها را كنترل كرد. وي گفت: بهترين راه براي جلوگيري از كمبود ها استفاده از گوشت مرغ و قرمز منجمد است كه نياز به فرهنگ سازي در بين مردم دارد تا ذهنيت منفي از گوشت منجمد از بين رود.

انصاري فرد تاكيد كرد : براي تعادل قيمت ها با توليد كننده ها هماهنگ شده كه قيمت مرغ 2400 تومان باشد كه مبلغي منطقي با سود معقول است. وي گفت: وزارت بازرگاني و تعزيرات مسئول نظارت بر قيمت هاست و وظيفه وزارت جهاد كشاورزي توليد و عرضه است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal