اولويت اعطاي تسهيلات ارزي به فناوري هاي بخش كشاورزي و صنايع زودبازده
1391/02/26

 رئيس هيأت عامل صندوق توسعه ملي، منابع اعتباري اين صندوق را در سال جاري 23 درصد فروش نفت و ميعانات گازي دانست و گفت: اين صندوق به فناوريهايي كه منجر به توسعه بخش كشاورزي و كاهش انرژي شود، تسهيلات ارزي اعطا مي كند.

رحيم قرباني در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص ميزان منايع اعتباري اين صندوق افزود: منابعي كه براي تامين اعتبارات اين صندوق در نظر گرفته شده است 20 درصد فروش نفت و ميعانات گازي كشور است.

رئيس هيأت عامل صندوق توسعه ملي به نحوه اختصاص اعتبارات اين صندوق اشاره كرد و ادامه داد: در سال قبل 20 درصد فروش نفت و ميعانات گازي به اين صندوق اختصاص يافت و اين ميزان براي سال جاري 23 درصد است و در سالهاي آتي به ترتيب 26 و 29 درصد خواهد شد در نهايت 32 درصد فروش نفت و گاز براي تامين اعتبارات اين صندوق در نظر گرفته شده است.

وي با اشاره به ميزان اعتبارات اين صندوق در سال قبل گفت: ميزان اعتبارات اين صندوق در سال گذشته بالغ بر 34 ميليارد و 800 ميليون دلار بود.

قرباني حمايت از شركتهاي دانش بنيان و سرمايه گذاران بخش فناوريهاي پيشرفته را از جمله ماموريت هاي اين صندوق دانست و اظهار داشت: اين صندوق تسهيلات ارزي بخش غيردولتي را بر اساس مناطق برخوردار و محروم تامين مي كند.

وي اولويت اعطاي تسهيلات را به سرمايه گذاري در مناطق محروم دانست و خاطر نشان كرد: سرمايه گذاراني كه در بخشهاي محروم اقدام به سرمايه گذاري كنند سود تسهيلات يك درصد كمتر از سرمايه گذاري در مناطق برخوردار است.

 رئيس هيات عامل صندوق توسعه ملي، حوزه هاي فناوري اولويت دار براي اعطاي تسهيلات را كشاورزي و صنايع زودبازده ذكر كرد و ادامه داد: فناوريهايي كه موجب كاهش انرژي در بخش صنعت شود از ديگر اولويت هاي اين صندوق است.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal