ادای فریضه زکات موجب فزونی نعمت های الهی می شود
1392/01/10

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي با بيان اينكه ولايت مداري مردم مشكلات را حل خواهد كرد، افزود: مسوولان نيز بايد همچون مردم ولايت مداري را سرلوحه كار خود قرار دهند و توان و قوه مردمي را در مسير ناصحيح قرار ندهند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله حسن عالمي ، ولايت مداري را مهمترين و برجسته ترين ويژگي مردم ايران توصيف كرد و بيان داشت: با برخورداري از اين روحيه مي توان مشكلات و موانع فعلي كه دشمنان براي ما به وجود آورده اند را حل كرد و پشت سر گذاشت.

وي تاكيد كرد: خداوند بعد از انقلاب اسلامي چه در زمان امام خميني (ره) و چه در زمان خلف صالحش مقام معظم رهبري، ولي امر و مدارجامعه را در موضع خودش قرار داد.

آيت الله عالمي ادامه داد: مقام معظم رهبري حكيمانه مسائل انقلاب را به خوبي تحليل و شجاعانه از موضع اسلام و انقلاب اسلامي دفاع مي كنند.

رئيس ستاد زكات كشور تصريح كرد: كشورهاي اسلامي با الگوگيري از انقلاب ايران روند رشد و توسعه را به بهترين شكل ممكن در پيش گرفته اند.

وي اضافه كرد: مسلمانان ايران براي اينكه بتوانند الگويي كامل و موفق براي ديگر مسلمانان جهان باشند بايد در راستاي اجرا و احياي فرائض و سنت هاي الهي همواره پيشتاز باشند.

وي عدم وابستگي مسلمانان ايران به غيرمسلمانان را يكي از عوامل عزت جهاني اين ملت خواند و افزود: توسعه اقتصادي و رفع نيازهاي محرومين و تلاش در راستاي توسعه همه جانبه بسترساز تحقق اين مهم است.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در بخشي ديگر از سخنان خود اضافه كرد: خواندن نماز مسلمان زماني مورد قبول درگاه خداوند قرار مي گيرد كه فريضه زكات نيز در كنار آن ادا شود و براساس آيات و روايات و كتب اهل سنت و تشيع، پرداخت زكات از واجبات عيني است كه بايد توسط هر انسان مومن و مسلماني عملي شود.

رئيس ستاد زكات كشور از زكات به عنوان پل عبور جهان اسلام از مشكلات و سختي ها نام برد و افزود: هر فرد مسلمان با اداي اين فريضه حسنه در حقيقت مسير عبور خود و همنوعان را از سختي ها و مشكلات هموار مي كند و موجب فزوني نعمت هاي پروردگار مي شود.

به گفته آيت الله عالمي، هر انساني كه در زمينه احيا و انجام اين فريضه الهي تعلل و سستي كند در حقيقت از قافله رشد و توسعه اسلام و مسلمانان عقب مانده است.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal