انتظارات نمایندگان باید با ابزارها و اختیارات وزیر جهاد کشاورزی همخوانی داشته باشد
1391/08/01

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي در مخالفت با استيضاح وزير جهاد كشاورزي گفت: نمي‏توان قيچي باغباني را از دست خليليان گرفت و با آن اقتصاد را جراحي كرد.عليرضا خسروي در گفت‏وگو با خبرنگار فارس درباره تصميم شماري از نمايندگان مجلس براي استيضاح وزير جهاد كشاورزي اظهار داشت: «بنده مخالف اين قبيل استيضاح‏ها هستم» و با توجه به شرايطي كه در حال حاضر در كشورمان با آن روبه‏رو هستيم، به صلاح نيست كه اين نوع استيضاح‏ها انجام شود.

وي تصريح كرد: «نمي‏توان قيچي باغباني را از خليليان گرفت و با آن جراحي كرد»؛ خيلي به صلاح نيست با توجه به اينكه مدت زيادي از عمر دولت باقي نمانده است، به اين قسم اقدامات دست زد.نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: شايد برخي دوستان مي‏گويند دولتي هم كه جديد مي‏آيد، تازه كارش را آغاز كرده است و باز هم نمي‏توان استيضاحي كرد.

خسروي گفت: اما بايد دانست وقتي كه دولت جديد روي كار آمد، بايد قول و قرارها و اهداف برنامه پنجم توسعه و مواردي كه در چشم‏انداز است، را برايش تعريف كنيم.

وزارت تجارت وارد مي‏كند، وزير جهاد كشاورزي استيضاح مي‏شود

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي همچنين اظهار داشت: انتظاري كه از وزير جهاد كشاورزي داريم را بايد بدانيم و در نظر داشته باشيم كه در ادغام دو وزارت‏خانه صنايع و معادن و بازرگاني سابق، مسائل اساسي در زمينه واردات به وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلي واگذار شد.خسروي افزود: اين در حالي است كه ما مسائل مربوط به كار، كشاورزي، قيمت و واردات را از وزير جهاد كشاورزي سوال مي‏كنيم.

وي بيان داشت: اين ادغام‏ها و تفكيك وظايف مي‏تواند بسيار تأثيرگذار باشد و بايد به آنها به خوبي توجه داشت.نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: سيل‏ها و خشكسالي‏هايي كه به طور غيرمنتظره در كشور به وجود مي‏آيد، مي‏تواند در عملكرد وزارت جهاد كشاورزي بسيار تأثيرگذار باشد.

خسروي بيان كرد: بايد ببينيم از يك وزير چه انتظاري داريم و توانايي‏ها و ابزارهاي در اختيار او چيست و خواسته‏هاي ما از يك وزير چگونه تعريف شده است.

وزير جهاد كشاورزي هيچ اراده‏اي روي بانك كشاورزي ندارد

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي همچنين اظهار داشت: بانك تخصصي و ويژه‏اي در اين حوزه به نام بانك كشاورزي تأسيس شده است؛ در حالي كه وزير جهاد كشاورزي هيچ اراده‏اي روي آن ندارد.

وي گفت: انتقاداتي به وزارت جهاد كشاورزي وجود دارد و اين وزارت‏خانه شايد مي‏توانست در برخي بخش‏ها قوي‏تر عمل كند و با قوت بيشتري وارد شود.

وي تصريح كرد: اما به نظر مي‏رسد در زمان حاضر تا فرد جديدي بيايد، وزارتخانه را بشناسد، اتاق‏ها و ساختمان‏هاي وزارتخانه آن را ببيند و به سركشي از مجموعه زير نظر خود بپردازد، عمر دولت دهم تمام شده است.

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: ما همه اين‏ وقايع را نشانه دخالت دست خدا مي‏دانيم و حداقل اين مسائل، آن است كه در وزارت جهاد كشاورزي مي‏توان بخش‏هايي از مسئوليت‏هايي كه هم‏اكنون در حاشيه وزارت‏خانه‏هاي ديگر است را مورد بازنگري قرار داد.

 

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal