پرداخت زكات، حلّال مشكلات مردم است
1391/08/14

نماينده ولي‌ فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت: امروز روحانيت زينت، مروج و مبلغ جريان ولايت هستند و در انعكاس امور ولايت بايد به گونه‌اي عمل كنند كه در عمل به اهل ولايت نزديك‌تر باشند.به گزارش خبرگزاري فارس از همدان آيت‌الله حسن عالمي در همايش بزرگ استاني زكات و مسجدمحوري در همدان اظهار كرد: در معارف ديني آيات و روايات زيادي درباره محوريت مسجد و مسجدمحوري عنوان شده كه بيانگر اهميت و نقش مسجد در جامعه اسلامي است.

وي افزود: از روزي كه پيامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) مسجد قبا را به عنوان نخستين مسجد بنا كرد، محور تمام تلاش‌هاي نبي گرامي اسلام(ص) در هدايت و دعوت مردم به توحيد و اسلام از طريق كانون مسجد بود.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي خاطرنشان كرد: پس از انتقال رسول اكرم(ص) به مدينه نخستين اقدام ايشان ساخت مسجد‌النبي بود و به حدي اين مسجد مورد استقبال مردم واقع شد كه پيامبر در طول حيات 10 ساله‌شان در مدينه سه بار اقدام به توسعه آن كرده و در نهايت ديواري در مسجد به عنوان شاخص تعيين قبله و زمان نصب كردند.

وي بيان كرد: مسجد محوريت انجام تمام امور ديني را بر عهده دارد و اين امري است كه در فرهنگ ديني ما ريشه اساسي دارد و كسي نمي‌تواند منكر آن باشد.

آيت‌الله عالمي ادامه داد: اصل كار و بينش توحيدي در مسجد صورت مي‌گيرد و محوريت مسجد امري بديهي است و روحانيون بايد در آستانه فرا رسيدن ماه محرم، ماهي كه خون بر شمشير پيروز است، در ميان مردم حضور يافته و با بهره‌گيري از انس و علاقه مردم به امام حسين(ع) هدايت مردم را بر عهده گيرند.

وي تصريح كرد: روحاني محور مسجد را بر عهده دارد و تمام افرادي كه در كسوت طلبگي هستند بايد به اين مطالب اهميت خاص داده و ضمن استفاده از آيات و روايات قرآني و اهل‌بيت(ع) مردم را با مسائل روز به خوبي آشنا كنند.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي افزود: طلبه‌ها قبل از واعظ بودن بايد متعظ بوده و در دل و روحشان به آنچه مي‌گويند ايمان و اعتقاد كامل داشته باشند تا آنچه مي‌گويند در دل و جان مردم اثر كند.

وي بيان كرد: امروز روحانيت زينت، مروج و مبلغ جريان ولايت هستند و در انعكاس امور ولايت بايد به گونه‌اي عمل كنند كه در عمل به اهل ولايت نزديك‌تر باشند.

آيت‌الله عالمي در پايان گفت: زكات يك فريضه الهي است و حل مشكلات جامعه ما در گذشته به زكات منوط بوده است و روايات زيادي از ائمه معصومين(ع) عنوان شده كه با پرداخت زكات، فقيري در جامعه باقي نمي‌ماند و زكات حلال مشكلات مردم است.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal