وزير جهاد كشاورزي : انتقال يافته‌هاي علمي به مزرعه عيدي امسال به كشاورزان است
1385/12/20

 

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه پژوهش و تحقيقات :

انتقال يافته‌هاي نوين علمي محققان به مزرعه و خريد نقدي محصولات به شكل بهتر، عيدي امسال به كشاورزان است.    

به گزارش خبرگزاري كشاورزي ايران (ايانا)- محمد رضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي با اعلام اين مطلب در حاشيه مراسم روز آبخيزداري گفت: امسال همزمان با روز آبخيزداري 976 پروژه با اعتباري بالغ بر 120 ميليارد تومان در نقاط مختلف كشور به بهره‌برداري رسيد.

وي با لزوم توجه به اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري در كشور ، افزود: آبخيزداري به عنوان متولي توليد آب و خاك در كشور،‌نقش بسزايي را در رسيدن به توليد پايدار در كشاورزي دارد كه اين امر با ارتباط بيشتر بين تحقيقات و بخش اجرايي امكان پذير است.

اسكندري با اشاره به اين كه امسال در توليد ميوه شب عيد مشكلي وجود ندارد،‌اظهار داشت: با توجه به ذخيره‌سازي انجام شده از سوي بخش خصوصي و دولتي، كه هر ايراني هر ميزان ميوه بخواهد مي‌تواند در ايام نوروز تامين كند.

وي ادامه داد: امسال دو ميليون و 200 هزار تن پرتقال ،‌دو ميليون و 300 هزار تن سيب درختي، 700 هزار تن نارنگي و 560 هزار تن ليمو شيرين در كشور توليد شد.

وزير جهاد كشاورزي ميزان صادرات مركبات و سيب درختي طي 10 ماهه نخست امسال را بيش از يكصد هزار تن عنوان كرد و تصريح كرد: براي افزايش ضريب اطمينان در تامين ميوه شب عيد اجازه واردات داده شده تا در طول ايام نوروز ميوه با قيمت كنترل شده وارد كشور ‌شود.

اسكندري ياد‌آور شد: اجراي طرح پژوهشي در ساوجبلاغ و نظرآباد منجر به توليد پليمري شده كه مصرف آب در اراضي را به يك دوم مي‌رساند./

 


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal