رشد 78 درصدي خريدهاي تضميني و توافقي محصولات كشاورزي
1388/02/02

 

مدير عامل سازمان تعاون روستايي ايران گفت: خريد محصولات كشاورزي تا فروردين‌ماه سال جاري توسط سازمان و تعاوني‌هاي تحت پوشش نسبت به مدت مشابه سال گذشته 78 درصد افزايش يافته است.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي سازمان تعاون روستايي، سيد محمد موسوي مدير عامل و رئيس هيأت مديره سازمان تعاون روستايي ايران با ذكر عملكرد سال 87 اين سازمان درخريدهاي تضميني و توافقي محصولات كشاورزي تا پايان فروردين ماه سال جاري اظهار داشت: اكنون 134 نوع محصول به ميزان دو هزار و 443 ميليون تن، به ارزش 8 هزار و 12 ميليارد ريال توسط سازمان و شبكه تعاونيهاي تحت پوشش از كشاورزان خريداري شده كه در مقايسه با زمان مشابه سال گذشته از حيث ميزان خريد، از رشد 78 درصدي برخوردار است.

مدير عامل سازمان مركزي تعاون روستايي ايران اضافه كرد: تا تاريخ ذكر شده 124 نوع محصول به وزن يك هزار و 186 هزار تن، به ارزش پنج هزار و 337 ميليارد ريال مشمول خريدهاي توافقي و 10 نوع محصول به وزن يك هزار و 257 هزار تن، به ارزش دو هزار و 675 ميليارد ريال مشمول خريدهاي تضميني شده است.

موسوي افزود: در مجموع در قياس با زمان مشابه سال86 عملكرد سازمان در خريدهاي توافقي از نظر انواع محصولات كشاورزي خريداري شده 72 درصد و از نظر ميزان خريد 45 درصد و از نظر ارزش محصولات كشاورزي خريداري شده 62 درصد رشد داشته است.

وي تاكيد كرد: رشد اين ارقام در خريدهاي تضميني نيز به ترتيب 25 درصد از نظر انواع و 127 درصد از نظر ميزان خريد و از نظرارزش خريد 72 درصد بوده است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal