رونق كشاورزي و دامپروري با اجراي طرح انتقال آب به استان فارس
1391/06/28

معاون اول رييس جمهور استان فارس را از استانهاي ويژه و با اهميت كشور برشمرد و گفت: فارس به تنهايي تامين كننده بخش عمده اي از نيازهاي كشور است و دولت از هيچ اقدامي در جهت عمران و توسعه اين استان فروگذار نمي كند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،محمدرضا رحيمي در جلسه مجمع نمايندگان استان فارس كه با حضور استاندار، وزراي نيرو و نفت و معاون امور مجلس رييس جمهور برگزار شد، از نگاه ويژه دولت به اين استان خبر داد و افزود: استان فارس چند سالي است كه با مشكل خشكسالي مواجه است و اين موضوع موجب شده تا بخش كشاورزي، دامپروري و همچنين اشتغال استان با مشكل روبرو شود.

معاون اول رييس جمهور انتقال آب به استان فارس را يكي از طرح هاي مهم و ضروري براي استان ارزيابي كرد و گفت: طرح انتقال آب از خليج فارس بايد در اولويت برنامه ها قرار گيرد و دولت نيز تمام تلاش و ظرفيت خود را براي اجراي اين طرح بكار خواهد گرفت.

رحيمي در ادامه با تاكيد بر اينكه با اجراي طرح انتقال آب به استان فارس، كشاورزي و دامپروري استان رونق يافته و فرصت هاي شغلي فراواني ايجاد مي شود، تصريح كرد: بي ترديد با رفع مشكل كم آبي، سرمايه گذاران فراواني به اين منطقه جذب شده و زمينه ترقي و پيشرفت فراهم خواهد شد.

وي ظرفيت هاي پتروشيمي موجود را از زمينه هاي رشد و ترقي استان دانست و خواستار برگزاري جلساتي براي فعال كردن ظرفيت هاي پايين دست پارس جنوبي و بهره برداري از آن در همه ابعاد شد.

معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به وجود ذخاير معدني استان فارس، بر لزوم ارائه برنامه زمانبندي شده براي استفاده از اين ذخاير تاكيد كرد و از رييس صندوق توسعه ملي خواست حداكثر همكاري لازم را براي ارائه تسهيلات به طرح هاي صنعتي و معدني مورد نياز به عمل آورد.

در اين جلسه استاندار فارس گزارشي از وضعيت پيشرفت مصوبات سفرهاي استاني ارائه كرد و مشكلات و موانع موجود بر سر راه اجراي مصوبات را مطرح كرد.

در اين نشست همچنين نمايندگان مردم استان فارس در مجلس شوراي اسلامي نيز ديدگاه ها و پيشنهادات خود را مطرح كردند و راه هاي توسعه استان در بخش هاي مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal