توليد 1 ميليون و 800 هزارتن گوشت مرغ مستلزم تامين نهاده‌هاي موردنياز
1391/05/18

به دنبال انتشارمطلبي مورخ 4/5/91 از سوي روزنامه شرق با عنوان "درمان عجولانه بازار" روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي به اين شبهات پاسخ داده است .به متن جوابيه به شرح ذيل است :

توليد گوشت مرغ در سال جاري طبق برنامه‌ريزي و از طريق بخش خصوصي به كمك گله‌هاي مولد جوجه‌ريزي انجام شده است. براساس آخرين گزارش‌هاي واصله توليد گوشت مرغ در سال جاري بالغ بر 1 ميليون و 800 هزارتن برآورد شده كه تحقق آن مستلزم تامين نهاده‌هاي خوراكي موردنياز در طول پرورش و توليد مرغ مي‌باشد.

وزارت جهادكشاورزي بر اساس وظايف قانوني خود به عنوان وزارتخانه توليدي مهمترين وظيفه آن برنامه ريزي و سياستگذاري توليد محصولات مهم و استراتژيك ، حمايت از توليدات داخل و متعاقب آن ارائه آمار موثق و بهنگام از ميزان توليد در كشور مي باشد وبر اين اساس به صورت منظم اطلاعات كامل از ميزان توليد گوشت مرغ در سالجاري به مراكز تصميم گيري از جمله كارگروه و ستاد تنظيم بازار ارائه گرديده است، لذا مطلب مندرج در روزنامه مذكور مبني بر نبود اطلاعات كامل از ميزان توليد كذب محض مي باشد .

همچنين بر اساس مسئوليت‌هاي تعيين شده، شركت پشتيباني امور دام كشور موظف است نسبت به تهيه، نگهداري و توزيع و تنظيم بازار انواع خوراك دام و طيور و آبزيان، مواد پروتيئني آنها براي افزايش توليد، حمايت از توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان اقدامات مورد لزوم را بعمل آورد و به همين منظور ساليانه نيز ميلياردها تومان يارانه به اين شركت اختصاص مي يابد. در اين راستا التهاب ايجاد شده در بازار گوشت مرغ ناشي از افزايش بي رويه قيمت نهاده هاي خوراكي مورد نياز از جمله جو، ذرت ، كنجاله سويا مي باشد به گونه اي كه قيمت كنجاله سويا از حدود 400 تومان سال گذشته به 1800 تومان در سالجاري افزايش يافته و ساير نهاده ها نيز وضعيت مشابهي دارند.

در خصوص آزاد سازي واردات گوشت مرغ نيزتاكنون هيچ بخشنامه اي از سوي وزارت جهاد كشاورزي صادر نگرديده و در اين رابطه صدور هر گونه بخشنامه مبني بر آزاد سازي واردات متوجه اين وزارتخانه نمي باشد.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal