وزیر جهاد کشاورزی ایران بر توسعه همکاریها با سودان تاکید کرد
1385/09/27

تهران ، ايرنا ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. سودان.

 

وزير جهاد كشاورزي بر توسعه همكاريهاي ايران با سودان در بخش كشاورزي تاكيد كرد.

 

به‌گزارش روز يكشنبه روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، "محمدرضا اسكندري" در ديدار با "مطرف صديق" قائم مقام وزير امور خارجه سودان، با اشاره به سطح بالاي روابط سياسي ايران و سودان، گفت: بايد همكاري اقتصادي و كشاورزي دو كشور نيز همپاي روابط سياسي ارتقا يابد.

وي افزود: خوشبختانه ظرفيتهاي بالايي از همكاري به ويژه در بخش كشاورزي و دامپروري بين دو كشور وجود دارد كه بايد منجر به شناسايي و توسعه روابط شود.

اسكندري، امنيت غذايي را عامل مهمي در مقابله با استكبار دانست و گفت: با امنيت غذايي است كه مي‌توان جلوي اثرگذاري تحريمهاي اقتصادي را از سوي استكبار گرفت.

به گفته وي، ايران در سالهاي اخير پيشرفتهاي خوبي در بخش كشاورزي داشته و آماده انتقال اين تجارب به كشورهاي ديگر از جمله سودان است.

قائم مقام وزير امور خارجه سودان نيز در اين ديدار، بخش كشاورزي را در سودان مهم خواند و گفت: سودان از طريق تبادل تجارب با ديگر كشورها ازجمله ايران به دنبال رسيدن به يك كشاورزي پيشرفته است.

"مطرف صديق" افزود: بايد دو كشور تلاش كنند سطح روابط اقتصادي و كشاورزي بين آنها ارتقا يافته و تمام توافقهاي به عمل آمده در كميسيونهاي مشترك اقتصادي اجرايي شود.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal