دستیابی محققان موسسه رازی به فرمولی جدید برای تولید واکسن دوگانه
1391/12/06

رييس موسسه تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي در شمال غرب كشور از دستيابي محققان اين موسسه به فرمول جديدي براي توليد واكسن دوگانه خبر داد.به گزارش ايرنا،ايرج خليلي در گفت و گو با خبرنگاران با بيان اينكه اين واكسن حاصل تحقيقات چندين ساله محققان اين موسسه است افزود: اين فرمول در راستاي بومي سازي دانش ابداع شده است.

وي گفت: در راستاي اقتصاد مقاومتي، خطوط توليد بسياري از واكسن هاي مورد نياز كشور در اين موسسه راه اندازي شده است تا شرايط تحريم را مهار كرده و كشور را از توليدات خارجي بي نياز كنيم.

خليلي با اشاره به اينكه به تازگي واكسن سه گانه نيوكاسل، آنفلوآنزا و گامبرو در اين موسسه توليد شده است گفت: هم اكنون 10 طرح تحقيقاتي در اين موسسه در حال اجراست.

وي از افزايش درآمد اين موسسه در سالجاري به ميزان دو برابر سال گذشته خبر داد و افزود: در سال جاري موسسه واكسن و سرم سازي رازي در شمال غرب كشور موفق شد با توليد بيش از 190 ميليون دز واكسن با كيفيت استاندارد بين المللي، قبل از سررسيد مقرر، به تعهدات خود عمل كند.

خليلي تحقيق و تشخيص بيماري ها و مطالعات علمي براي مبارزه با بيماري هاي دام و طيور و بيماري هاي مشترك انسان و دام و تحقيق و توليد واكسن و سرم و ساير مواد بيولوژيك را از اهداف موسسه رازي دانست.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal