عبور از تحريم ها از اهداف اصلي پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي ايران
1391/09/20

افزايش توليد، كاهش ضايعات و تبديل فراورده هاي كم ارزش به پر ارزش و همچنين پرداختن به مشكلات اساسي  براي عبور از  تحريم ها از اهداف اصلي پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي ايران است. به گزارش روز يكشنبه روابط عمومي پژوهشكده بيو تكنولوژي كشاورزي ايران، جواد توكليان در نشست مشترك با معاون وزير جهاد كشاورزي در امور توليدات گياهي با اعلام  اين مطلب اضافه كرد: دستاوردهاي زيادي داريم كه در صورت تمايل بخش خصوصي، حاضريم آنها را در اختيار اين بخش قرار دهيم.

 رئيس پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي ايران با تاكيد بر شناسنامه دار كردن ارقام مناسب گياهان باغي افزود: بايد با شناسائي ارقام مطلوب گياهي و با كشت بافت آنها، توليد را در واحد سطح افزايش دهيم.

در ادامه معاون وزير جهاد كشاورزي در امور توليدات گياهي  به چالش هاي پيش روي كشاورزي كشور اشاره كرد و گفت: نمي توان گفت همه مشكلات بخش كشاورزي حل شده و هنوز كشاورزي كشورمان با مشكلاتي دست به گريبان است اما خوشحالم از اينكه مي بينم پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي ايران خلا هاي علمي كشور را خوب شناسائي كرده و حركت رو به جلويي را در پيش گرفته است.

ناصر توكلي با تاكيد فراوان بر افزايش توليد در كنار توليد محصول سالم افزود: تحقيقات بايد كاربردي تر باشد و به قولي علم بايد در اختيار مزرعه قرار بگيرد و به عبارت ديگر توليد علم را بايد در دست كشاورز ببينيم.

وي همچنين افزود: زماني مي توانيم بگوئيم كاملا موفق بوده ايم كه بتوانيم از علوم توليد شده به طور عملي استفاده كنيم.

 معاون وزير جهاد كشاورزي در امور توليدات گياهي همچنين ادامه داد: مجموعه پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي ايران، يكي از سرمايه هاي بزرگ وزارت جهاد كشاورزي بوده كه در حال برداشتن گام هاي بلندي در مسير توليد علم و دانش است.. پس از پايان اين نشست، مهمانان حاضر در جلسه از بخش هاي مختلف پژوهشكده شامل آزمايشگاه هاي كشت بافت و انتقال ژن، ميكروبي و ايمني زيستي، ژنوميكس، نانو تكنولوژي كشاورزي و فيزيولوژي مولكولي بازديد كردند.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal